INVL Logo

„InMedica“ įsigijo plastinės chirurgijos centrą Kaune

Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ įsigijo privatų Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centrą Kaune, kuriame teikiamos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugos. Ši investicija, pasak „InMedica“ atstovų, atspindi itin sparčiai augantį šių paslaugų poreikį rinkoje.

„Plėsdami medicinos paslaugų spektrą aiškiai matome rinkoje augantį plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugų poreikį. Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centras yra viena pirmųjų privačių plastinės chirurgijos klinikų Lietuvoje, o jos įkūrėjas – vienas iš didžiausią patirtį rinkoje turinčių specialistų, veido estetinės endoskopinės chirurgijos pradininkas Lietuvoje. Džiaugiamės, jog įmonė prisijungs prie „InMedica“ grupės, o pirmaujantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Saulius Vikšraitis ir toliau liks dirbti klinikoje, dalindamasis savo sukaupta patirtimi tiek su naujais, prie klinikos veiklos prisijungsiančiais plastikos chirurgais, tiek jau šiuo metu dirbančiais perspektyviais gydytojais. Esame dėkingi už tokį išreikštą pasitikėjimą“, – apie būsimą susijungimą pasakoja „InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis.

Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centras tapo 35-ąja „InMedica“ tinklui priklausančia sveikatos paslaugų įstaiga šalyje, įskaitant 12 klinikų Vilniuje, 8 klinikas Kaune bei 15 klinikų kituose Lietuvos miestuose. Tai pirmoji „InMedica“ investicija plastinės chirurgijos srityje Kaune, iki šiol tokias paslaugas klinikų tinklas teikė tik Vilniuje.

100 proc. UAB „Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centro“ akcijų „InMedica“ įsigijo iš centro įkūrėjo, dr. Sauliaus Vikšraičio. Centre teikiamos plastinės ir estetinės chirurgijos, estetinės ir lazerinės dermatologijos, funkcinės ir estetinės ortopedijos bei funkcinės rinologijos paslaugos.

„Sėkmingo verslo ilgaamžiškumas nulemtas savalaikių sprendimų. Tikiu, kad šis sandoris dešimtmečius puoselėtą veiklą nuves didelio verslo sėkmės keliu, vykdant pradėtą klinikos plėtrą. „SV Plastinės chirurgijos centras“ turėtų tapti dar atviresne ir patrauklesne klinika jauniems, talentingiems plastikos chirurgams, specialistams augti bei semtis patirties. Man asmeniškai tai galimybė atsitraukti nuo administracinių pareigų, o tai leis sutelkti visą savo laiką ir dėmesį į teikiamų medicininių paslaugų pacientams kokybę, pacientų priežiūrą bei inovatyvių sprendimų chirurgijos srityje diegimą. Partnerystė su „InMedica“ grupe bus naudinga ir mūsų klinikos pacientams – galėsime pasiūlyti daugiau koordinuotų medicinos priežiūros paslaugų, tokiu būdu tapdami dar lankstesni ir „arčiau“ savo pacientų. Tikiu, kad su „InMedica“ pagalba pavyks suaktyvinti medicininių paslaugų pasiūlą užsienio pacientams bei efektyviai panaudoti savo turimas kompetencijas ir finansinius resursus medicininio turizmo plėtrai“, – sako Saulius Vikšraitis.

Sauliaus Vikšraičio (SV) plastinės chirurgijos centras įkurtas 1992 m. Šiuo metu įmonėje dirba 33 darbuotojai, pernai įmonės apyvarta siekė 1,58 mln. Eurų.

Apie „InMedica“

Šiuo metu 35 klinikų tinklą įvairiuose šalies miestuose valdanti „InMedica“ yra vienas iš didžiausių privačios medicinos centrų Lietuvoje. „InMedica“ teikia diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 21 šeimos medicinos centras, 4 plataus profilio klinikos, 4 specializuotos klinikos , 6 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos.

„InMedica“ grupėje dirba daugiau kaip 1000 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos daugiau nei 100 tūkst. registruotų pacientų, 2020 m. grupė gavo beveik 18 mln. eurų pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra vienas didžiausių privataus kapitalo investicinių fondų Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į keturias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų ir aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) sektoriuose.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Grupės bendrovėms daugiau kaip 250 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai iki 2021 m. III ketv. pabaigos patikėjo valdyti virš 1,5 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 30 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.