INVL Logo

Neaudituota „Invaldos INVL“ grupės 2018 m. 3 mėnesių informacija

AB „Invalda INVL“ bendrovės ir konsoliduotas 2018 metų 3 mėnesių grynasis pelnas siekia 809 tūkst. eurų, 2017 metų 3 mėn. pabaigoje bendrovės ir konsoliduotas grynasis pelnas siekė 2,31 mln. eurų.
 
Bendrovės ir konsoliduotas 2018 metų 3 mėnesių nuosavas kapitalas sudarė 66,09 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais – 54,99 mln. eurų.
 
Papildoma informacija:
Vienos pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse„Invalda INVL“ nuosavas kapitalas 2018 metų pirmojo ketvirčio pabaigoje sudarė 66,1 mln. eurų arba 3,3 proc. daugiau nei 2017 metų pabaigoje. Nuosavas kapitalas akcijai per šių metų pirmąjį ketvirtį padidėjo 3,4 proc. iki 5,72 euro. Per pirmąjį ketvirtį uždirbta 0,8 mln. eurų pelno arba 65 proc. mažiau nei 2017-ųjų sausį-kovą (2,3 mln. eurų).
 
„Daugiausiai resursų ir energijos skiriame tolimesnei turto valdymo verslo plėtrai bei su tuo susijusiems projektams, dalį kurių planuojame pristatyti investuotojams dar šiais metais“, – sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.
 
Turto valdymo verslas
 
2018 metų kovo pabaigoje bendras „Invaldos INVL“ grupės klientų valdomas turtas sudarė 627 mln. eurų arba 2,6 proc. daugiau nei 2017 metų pabaigoje. Grupės įmonių klientų skaičius nuo metų pradžios iki kovo pabaigos padidėjo 1,2 proc. iki 192,8 tūkst.
 
„2018 metų pradžia nebuvo palanki daugeliui pasaulio rinkų ir darė neženklią neigiamą įtaką dalies produktų valdymo rezultatams. Neapibrėžtumas dėl pensijų reformos Lietuvoje ir siūlomi pokyčiai gali neigiamai paveikti šalies gyventojų orientaciją į ilgalaikį kaupimą, kuri pastaraisiais dešimtmečiais tik pradėjo formuotis. Minėti pokyčiai galimai atsispindėtų atsirandančiais nuostoliais „Invaldos INVL“ atskaitomybėje iš šios veiklos“, – sakė D. Šulnis.
 
Turto valdymo verslo pajamos per pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 metų laikotarpiu, išaugo 18 proc. iki 1,8 mln. eurų, iš šios veiklos uždirbta 18 tūkst. eurų.
 
Investicijos į valdomas bendroves ir fondus
 
„INVL Baltic Real Estate“
  
„Invaldos INVL“ valdomų investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ 32,1 proc. akcijų vertė 2018 m. kovo pabaigoje buvo 9,58 mln. eurų, nuostolis iš jų nuo metų pradžios siekė 490 tūkst. eurų.
 
„Vertiname, kad šis verslas veikia sėkmingai ir generuoja lėšas. Pagal pakeistą dividendų politiką už praėjusius metus išmokėti 0,13 euro dividendai akcijai, o jų pajamingumas viršijo 5 proc. Manome, kad akcijų kainos korekcija ir su ja susiję apskaityti nuostoliai yra laikini“, – sakė D. Šulnis.
 
„Invalda INVL“ yra paskelbusi, kad ketina perleisti iki 22 proc. „INVL Baltic Real Estate“ akcijų ir išlaikyti 10 proc. paketą.
 
„INVL Technology“
 
Investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovei „INVL Technology“ paskelbus gerus metinius veiklos rezultatus, „Invaldos INVL“ valdomo 13,9 proc. akcijų paketo vertė, lyginant su metų pradžia, išaugo 237 tūkst. iki 2,76 mln. eurų. „Tikimės, kad pabaigus investicijų periodą, „INVL Technology“ įmonių rezultatai toliau reikšmingai gerės, ir tai atsispindės ir akcijos kainoje“, – sakė D. Šulnis.
 
„INVL Baltijos miškų fondas I“
 
„INVL Baltijos miškų fondo“ vertė per pirmąjį ketvirtį padidėjo 6,1 proc., o jau antrąjį ketvirtį į šį fondą papildomai įsipareigota investuoti (per Lietuvos „INVL Asset Management“) dar 500 tūkst. eurų ir bendra „INVL Asset Management“ investicija į fondą pasieks 1 mln. eurų. Iki gegužės pabaigos „INVL Baltijos miškų fondas I“ veiklos plėtrai pritraukė dar 10 mln. eurų.
 
„Pirmieji fondo metai parodė komandos gebėjimą rezultatyviai dirbti, laukiame, kad ir naujai pritrauktos lėšos bus sėkmingai investuotos“, – sakė D. Šulnis.
 
„INVL besivystančios Europos obligacijų fondas“
 
Investicijų į „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondą“ (per „Cedus Invest“) vertė per šių metų pirmąjį ketvirtį sumažėjo 0,64 proc. iki  8,4 mln. eurų. „Vertė sumažėjo dėl neigiamų pokyčių besivystančių šalių obligacijų rinkose“, – sakė D. Šulnis.
 
Kitos investicijos
 
Investicijų į Šiaulių banką (valdomas 6,79 proc. akcijų paketas) vertė išaugo 1,6 mln. eurų iki 19,7 mln. eurų, į „Litagrą“ – 0,47 mln. eurų iki 10,4 mln. eurų, o „Inservis“ grupės vertė sumažėjo 0,6 mln. eurų iki 2,9 mln. eurų.
 
Investicijų į „Žemaitijos pieno“ akcijas vertė padidėjo 63 tūkst. iki 1,6 mln. eurų. Susitarta dėl šios investicijos pardavimo didesne kaina – rezultatuose tai atsispindės užbaigus sandorį.
 
„Pirmąjį ketvirtį reikšmingų pokyčių šiose įmonėse nebuvo“, – sakė  D. Šulnis.

Pridedama:
"Invaldos INVL" 2018 m. 3 mėn. pagrindiniai duomenys 
 
Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
Prezidentas Darius Šulnis
El. paštas [email protected]