„Invalda INVL“ per 2019 m. uždirbo 20,8 mln. eurų pelno

Vienos pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ nuosavas kapitalas 2019 m. pabaigoje buvo 86,8 mln. eurų arba 7,47 euro akcijai (atitinkamai 32,5 proc. ir 31,8 proc. didesnis lyginant su 2018 m. pabaiga). Per praėjusius metus „Invaldos INVL“ uždirbtas grynasis pelnas siekė 20,8 mln. eurų. 2018 metais šis rodiklis siekė 0,34 mln. eurų, o jo pokytį labiausiai lėmė pasikeitusi investicijų vertė.

Grupės įmonių valdomo daugiau kaip 230 tūkst. klientų turto vertė 2019 m. pabaigoje viršijo 1 mlrd. eurų ir per metus padidėjo 54 proc.

Turto valdymo verslas

„2019-ieji buvo geri metai „Invaldos INVL“ grupei. Tęsėme kryptingą darbą, palankios buvo ir pasaulio rinkos. Tai leido uždirbti 140 mln. eurų mums savo turtą valdyti patikėjusiems žmonėms. Teigiamą grąžą generavo visi grupės valdomi produktai, o dalis jų buvo geriausi savo kategorijose“, - sakė „Invaldos INVL“ prezidentas Darius Šulnis.

Jo teigimu, praėjusiais metais buvo vykdyti dideli miškų ir nekilnojamo turto pardavimo sandoriai, kuriais realizuota dalis sukurtos vertės bei investuotojams uždirbtas reikšmingas pelnas ir sukaupta lėšų, kurias jie galės panaudoti esamoje rinkos aplinkoje. „INVL Baltijos miškų fondo I“ pastarųjų kelerių metų vidutinė metinė grąža siekė 27 proc. (2019 m. investuotojams išmokėta 20 mln. eurų), o „INVL Baltic Real Estate“ – beveik 19 proc. (2020 m. investuotojams patvirtinti 20,4 mln. eurų dividendai).

„Komandos profesionalumas ir „Invaldos INVL“ ilgametis įdirbis lėmė, kad pensijų fondų reformos metu mūsų klientų skaičius rinkoje augo labiausiai, taip pat sėkmingai startavo didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“, - sakė D. Šulnis.

„Invaldos INVL“ pajamos iš turto valdymo verslo 2019 m. siekė 11,3 mln. eurų. Nepaisant aktyvių investicijų į turto valdymo verslo plėtrą ir jų neigiamos įtakos einamiesiems veiklos rezultatams, 2019-aisiais iš turto valdymo verslo bendrovė uždirbo 2,3 mln. eurų.

„Šiais metais pagrindinis valdymo prioritetas – prisiderinti prie naujos realybės, kurią lemia koronaviruso pandemija. Pirmiausia, siekiame maksimaliai išsaugoti esamų mums patikėtų investicijų vertę bei, išnaudodami galimybes, imtis naujų“, - sakė D. Šulnis. Pasak jo, šiemet reikšmingas investicijas ketina atlikti „INVL Baltic Sea Growth Fund“. Taip pat, išnaudojant komandos patirtį ir istorinę sėkmę bei vertinant rinkos galimybes ir poreikius, planuojamas jau antrojo fondo, kuris investuotų į mišką bei žemės ūkio paskirties žemę, startas.

Investicijos

2019 metų pabaigoje investicijos į „Invaldos INVL“ grupės valdomus produktus sudarė daugiau kaip 32 mln. eurų, o istoriškai turėtos kitos investicijos siekė per 41 mln. eurų.  

„2019 m. augo „Invaldos INVL“ investicinio portfelio vertė, iš to bendrovės uždarbis siekė 17,8 mln. eurų. Šiam rezultatui daugiausiai įtakos turėjo investicijų į Šiaulių banką, „Litagrą“, „Moldova-Agroindbank“ ir „INVL Baltic Real Estate“ vertės augimas“, - sakė D. Šulnis.

„Esame deklaravę politiką investuoti kartu su savo klientais, tuo siekiame maksimalaus investuotojų ir valdytojo interesų bendrumo. Toliau kryptingai didiname tokias investicijas – baigiant „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo platinimą, buvo priimtas sprendimas iš viso investuoti 20,1 mln. eurų į šį fondą, tęsiantį ilgametę „Invaldos INVL“ veiklą privataus kapitalo investicijų srityje“, - sakė D. Šulnis.

Jo vertinimu, žvelgiant į praėjusius ir šiuos metus, yra akivaizdus ekonomikos cikliškumas, kai augimo laikotarpius keičia sunkesni periodai, po kurių ir vėl ateina augimas. Įžengėme į neapibrėžtumų ir iššūkių periodą, kurio metu yra labai tikėtinas dalies investicijų vertės mažėjimas ir su tuo susiję nuostoliai. „Savo ruožtu esame pasirengę tokiems pokyčiams: turime stiprią profesionalų komandą, tvarų verslo modelį, neturime skolų ir disponuojame pakankamais finansiniais rezervais. Be to, sunkmetis yra tinkamas laikas tobulinti ir vystyti „Invaldos INVL“ turto valdymo verslą, investuoti bei išnaudoti atsirandančias rinkose galimybes tam, kad jam pasibaigus būtume dar geresni ir stipresni“, - sakė „Invaldos INVL“ prezidentas.

Paskelbti audituoti bendrovės rezultatai bus tvirtinami kasmetiniame visuotiniame akcininkų susirinkime šių metų balandžio 30 dieną. Kaip teigė D. Šulnis, bendrovės veikla ir disponuojami finansiniai resursai leidžia daugiau kaip 3 tūkstančiams „Invaldos INVL“ akcininkų išmokėti 0,8 euro dividendus akcijai, o jų bendra suma siektų 9,3 mln. eurų. „Esamoje sudėtingoje aplinkoje siekiame suteikti pasirinkimą mūsų akcininkams, ar investuoti gautas lėšas, ar panaudoti jas kitiems poreikiams bei tikslams“, - sakė vadovas.

Taip pat šio susirinkimo metu siūloma tvarka, kaip bus realizuojami grupės darbuotojams 2017 metais suteikti opcionai. Be to, bus siūloma pritarti, kad šiais metais būtų pasirašomos opcionų sutartys su „Invaldos INVL“ grupės įmonių darbuotojais. Taip pat, kaip ir ankstesniais metais, teikiamas siūlymas leisti bendrovei įsigyti savo akcijų.

„Invalda INVL“ yra viena pirmaujančių turto valdymo grupių Baltijos šalyse, veikianti nuo 1991 metų. Grupei priklausančios įmonės Lietuvoje ir Latvijoje valdo daugiau kaip 20 investicinių ir pensijų fondų (antros ir trečios pakopos), alternatyvias investicijas, individualius portfelius, privataus kapitalo, privačios skolos finansines priemones. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautinių investuotojų patikėto valdyti turto vertė 2019 m. pabaigoje siekė virš 1 mlrd. eurų. „Invaldos INVL“ akcijomis vertybinių popierių biržoje Nasdaq Baltic prekiaujama nuo 1995 metų.


Grįžti į naujienų sąrašą