INVL Logo

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Už investicinius čekius pirkau Invaldos akcijų, jų nepardaviau. Kodėl dabar pasikeitęs akcijų skaičius?

1992 m. balandžio 30 d. ir 1996 m. spalio 15 d. vyko akcijų indeksavimai ir akcijų skaičius visiems akcininkams kiekvieno indeksavimo metu padidintas po 4 kartus.

2013 ir 2014 metais „Invalda“ (dabartinis pavadinimas „Invalda INVL“) vykdė du reorganizavimus:

  • 2013 m. gegužę, atskyrus turto dalį, įsteigta nauja akcinė bendrovė „Invalda privatus kapitalas“. Po atskyrimo toliau veikianti bendrovė „Invalda“ pakeitė pavadinimą į „Invalda LT“, o 2015 m. balandį – į „Invalda INVL“. Pranešimas apie patvirtintas atskyrimo sąlygas pateikiamas čia, o informaciją apie turto paskirstymą rasite čia. 2013 m. gegužės 31 d. akcininkams, turėjusiems „Invaldos“ akcijų, 45,45 proc. sumažintas jų turimas „Invaldos“ akcijų kiekis ir suteikta tiek pat „Invalda privatus kapitalo“ akcijų, kurios nekotiruojamos NASDAQ Vilnius biržoje. Pavyzdžiui, akcininkas turėjęs 10 tūkstančių „Invaldos“ akcijų, po atskyrimo turėjo 5 455 „Invaldos LT“ ir 4 545 „Invalda privatus kapitalas“ akcijų.
  • 2014 m. „Invalda LT“, siekdama pertvarkyti savo verslo modelį pagal klasikinius turto valdymo principus ir orientuotis į tai, kad pagrindines pajamas bendrovė gauna iš turto valdymo veiklos, atskyrė bendroves „INVL Baltic Farmland“, „INVL Baltic Real Estate“ ir „INVL Technology“. Su bendrovės AB „Invalda LT” atskyrimo sąlygomis susiję dokumentai: Pranešimas apie parengtas akcinės bendrovės „Invalda LT“ atskyrimo sąlygas; Užbaigtas AB „Invalda LT“ atskyrimas.
  • Po šių pertvarkymų, vietoje senosios „Invaldos“ akcijų, jūs turite 5 bendrovių akcijas: „Invaldos INVL“, „INVL Baltic Real Estate“, „INVL Technology“, „INVL Baltic Farmland“ ir „Invalda privatus kapitalas“.

Pasikeitė mano adresas/pavardė/sąskaitos numeris. Kam turiu pranešti?

Apie asmeninių duomenų pokyčius (adreso, pavardės, sąskaitos numerio pasikeitimus) turėtumėte informuoti Šiaulių banką, kuris tvarko visus mūsų akcininkų duomenis.

Pranešti galite vienu iš kelių būdų:

paštu išsiųsti prašymą pakeisti akcininkų registre jūsų duomenis (pavardės keitimo atveju, papildomai pridėkite pavardės keitimą pagrindžiančio dokumento kopiją). Prašymą siųskite adresu: AB Šiaulių bankas, VP apskaitos skyrius, Šeimyniškių g. 1A, 09312 Vilnius.

Kodėl aš negaunu dividendų?

Sprendimas dėl dividendų skyrimo priimamas visuotinio akcininkų susirinkimo metu per pirmuosius keturis metų mėnesius. Jei priimtas sprendimas mokėti dividendus priimamas –  jie visiems sąskaitų numerius nurodžiusiems akcininkams išmokami per vieną mėnesį. Jei negavote dividendų, prašome kreiptis į Šiaulių banką, kuris yra įgaliotas išmokėti „Invaldos INVL“ dividendus, ir patikslinti savo sąskaitos numerį.

Kaip galiu nusipirkti arba parduoti „Invaldos INVL” akcijų?

Pirkti ir/arba parduoti akcijas jūs galite bet kuriuo metu vertybinių popierių biržoje. Jums reikia kreiptis į bet kurią finansų maklerio įmonę ar banko skyrių. Parduodant akcijas, jei esate susituokęs (-usi), reikia sutuoktinio sutikimo. Be to, prieš parduodant akcijas, rekomenduojame pasidomėti apie akcijų pardavimo pajamų apmokestinimą.

Kokia „Invaldos INVL” akcijų kaina?

Akcijų kaina gali kisti kasdien. Akcijų kainas galite stebėti mūsų bendrovės tinklapyje: https://invaldainvl.com arba vertybinių popierių biržos tinklapyje https://nasdaqbaltic.com/statistics/lt/instrument/LT0000102279/trading

Kodėl negaliu telefonu arba el. paštu sužinoti, kiek turiu akcijų?

Kiekvieno akcininko asmens duomenys yra konfidencialūs. Telefonu ar elektroniniu paštu nėra galimybės identifikuoti asmenį, todėl konfidenciali informacija neteikiama.

Ką turiu daryti, jei noriu susitvarkyti „Invaldos INVL” akcijų paveldėjimą?

Notarui pradėjus tvarkyti paveldėjimo bylą, jis arba jūs su notaro išduotu dokumentu, turite kreiptis į „Invaldos INVL“ akcijų apskaitą tvarkantį Šiaulių banką, kuris išduos vertybinių popierių portfelio išrašą ir pažymą apie neišmokėtus dividendus, jei tokių buvo. Vėliau, notarui išdavus paveldėjimo teisės liudijimą, reikia su šiuo dokumentu dar kartą kreiptis į Šiaulių banką, kad jis padarytų įrašus vertybinių popierių sąskaitose ir perrašytų akcijas paveldėtojui.