„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įgijo kontrolinį „Eco Baltia“ akcijų paketą

Didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ užbaigė didžiausios aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) grupės Baltijos regione „Eco Baltia“ kontrolinio akcijų paketo (52,81 proc.) įsigijimo sandorį.

Užbaigus sandorį, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) išlaikė 30,51 proc., o „Eco Baltia grupa“ valdybos pirmininkas Maris Simanovičs (per „Penvi Investment“) 16,68 proc. „Eco Baltia“ akcijų paketą ir su „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondu pasirašė akcininkų sutartį.

„Planuojame reikšmingas investicijas į „Eco Baltia“ perdirbimo pajėgumus, įtvirtinant įmonę kaip neabejotiną žiedinės ekonomikos lyderę Baltijos regione, teikiančią tvarias, aukštos klasės perdirbimo paslaugas. Šiuolaikiniame pasaulyje naudojant daugiau resursų nei planetoje yra išteklių, jų tvarus, daugkartinis naudojimas yra ypač svarbus. Ketiname susitelkti į maistui pakuoti tinkamo perdirbto plastiko (rPET) perdirbimo pajėgumų didinimą, taip prisidėdami prie anglies dvideginio emisijų mažinimo ir skatindami aplinkosauginį tvarumą“, - sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo partneris Vytautas Plunksnis.

2019 m. „Eco Baltia“ grupės pajamos padidėjo 9 proc. ir pasiekė 70,62 mln. eurų. Daugiau kaip 60 proc. šių pajamų gauta iš perdirbimo veiklos. Grupėje dirba daugiau kaip 800 darbuotojų, jos didžiausios antrinės įmonės yra „PET Baltija“, „Eco Baltia Vide“, „Nordic Plast“ ir „Latvijas Zalais Punkts“.

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo partneriai V. Plunksnis ir Deimantė Korsakaitė prie „Eco Baltia“ stebėtojų tarybos prisijungs kartu su nepriklausoma nare, aplinkos tvarkymo sektoriaus eksperte Jurgita Petrauskiene. Šioje taryboje ERPB atstovaus Peter Hjelt, o M. Simanovičs – Gints Pucens.

„Investicijos į pirmaujančias Baltijos regiono įmones, demonstruojančias tolesnį augimo potencialą, yra viena iš esminių fondo idėjų. Baltijos šalių žiedinės ekonomikos priešakyje esanti „Eco Baltia“ neabejotinai atitinka šį kriterijų. Tai trečioji mūsų fondo portfelio įmonė – ji leis išnaudoti augantį susirūpinimą aplinkosaugos problemomis, sutelkiant dėmesį ir į perdirbimo, ir į tvarios gyvensenos vystymo priemones“, - sakė „INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondo vykdančioji partnerė Deimantė Korsakaitė.

„Siekiame kurti realią vertę vis didesnę svarbą įgaunančiame žiedinės ekonomikos modelyje, tad džiaugiamės galėdami prisidėti prie lyderiaujančio Baltijos regiono privataus kapitalo fondo ir „Eco Baltia“ augimo“, - teigė ERPB vadovas Baltijos šalims Ian Brown.

„Džiaugiamės pritraukę tokį reikšmingą Baltijos regiono investuotoją kaip „INVL Baltic Sea Growth Fund“. Kartu su šiuo pokyčiu tikimės įžengti į plėtros etapą, kuris neabejotinai atvers grupei naujų galimybių ir svarbių rinkų pasaulio mastu. Toks žingsnis į tarptautinę areną yra ypač svarbus atliekų perdirbimo srityje siekiant bendradarbiauti su pagrindinėmis tarptautinėmis bendrovėmis bei toliau plėsti „Eco Baltia“ tinklą visame pasaulyje“, - sakė „Eco Baltia grupa“ valdybos pirmininkas Maris Simanovičs.


Papildoma informacija:

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“ (bsgf.invl.com/fund-overview/)

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis.

Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į dvi bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros ir inžinerinių paslaugų srityse.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei.

Apie „INVL Asset Management“ (/www.invl.com/)

„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldai INVL“, vienai didžiausių turto valdymo grupių Baltijos šalyse. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones.

2019 m. pabaigos duomenimis, joms daugiau kaip 200 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti virš 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.


Grįžti į naujienų sąrašą