„Inmedica“ tęsia plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo dvi įmones Klaipėdoje

Medicinos klinikų tinklas „Inmedica“, į kurį yra investavęs „INVL Baltic Sea Growth Fund“, toliau tęsia paslaugų plėtrą vakarų Lietuvoje – įsigijo Klaipėdoje veikiančias pirminio ir antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias klinikas UAB „Avimeda“ ir UAB „Avimedika“.  
 
„Tai – pirmoji tinklo „InMedica“ investicija Klaipėdoje, nors vakarų Lietuvoje jau esame investavę į keturias klinikas Tauragės rajone. Šiuo sudėtingu laikotarpiu privačių sveikatos priežiūros paslaugų poreikis sparčiai auga, todėl siekiame ir toliau investuoti į šių paslaugų plėtrą. Džiaugiamės, jog sandorį pavyko užbaigti sėkmingai“, – teigia „InMedica“ generalinis direktorius Kęstutis Broniukaitis.  
 
„InMedica“ įsigytos dvi susijusios įmonės Klaipėdoje veikia nuo 2006 metų – klinikoje „Avimeda“ teikiamos visos pirminės sveikatos priežiūros paslaugos, o „Avimedikoje“ antrinio lygio ambulatorinės paslaugos. Įmonių grupėje šiuo metu dirba 28 darbuotojai. 2019 m. įmonių apyvarta siekė 0,65 mln. eurų.
 
Tinklas įsigijo 100 proc. įmonių akcijų, kurias iki šiol valdė dvi bendrovėje dirbančios gydytojos.Pasak akcijas pardavusios Audronės Švilpaitės, „Pandemija šiais metais diktuoja milžiniškus iššūkius, kurie paspartino poreikį sujungti jėgas, siekiant didinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams. Tikime, kad suvienijus jėgas su „InMedica“ turėsime daugiau galimybių ir resursų padėti mūsų pacientams“.
 
Įsigytoji klinika yra 24-ioji „InMedica“ tinklui priklausanti sveikatos paslaugų įstaiga šalyje, įskaitant 9 klinikas Vilniuje, 6 klinikas Kaune bei 8 klinikas kituose Lietuvos miestuose.

Apie „InMedica“
Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ teikia diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 17 šeimos medicinos centrų, 3 plataus profilio, 1 specializuota kardiologijos klinika , 2 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos. 2019 metais Vilniuje įsikūrusiame Santariškių medicinos miestelyje savo veiklą pradėjo ir modernus „InMedica“ dienos chirurgijos centras.
2019 m. „InMedica“ grupėje dirbo daugiau kaip 600 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos buvo teikiamos daugiau nei 75 tūkst. registruotų pacientų, grupė gavo 12,7 mln. eurų pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“
165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.
Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į keturias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų ir aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) sektoriuose.
Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 28 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Grįžti į naujienų sąrašą