„INVL Asset Management“ įgyvendina kelių valdomų suderintųjų fondų strateginius pokyčius

Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“, siekdama padidinti savo valdomų fondų veiklos efektyvumą ir užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, įgyvendina kelių valdomų suderintųjų fondų strateginius pokyčius. Šiems pokyčiams 2021 m. balandžio 26 dieną pritarė Lietuvos bankas.
 
„INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ tampa finansuojančiuoju fondu, investuodamas iki 100 proc., bet ne mažiau kaip 85 proc., grynųjų aktyvų į kartu su partneriais Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje įsteigtą finansuojamąjį investicinį subfondą „INVL Emerging Europe Bond Fund“.
 
„Įvykdę šiuos pokyčius suteiksime patogesnę investavimo galimybę užsienio instituciniams investuotojamspasirinkti mūsų valdomą Vidurio ir Rytų Europos šalyse investuojantį obligacijų fondą. Šių investuotojų susidomėjimas mūsų fondais pastaruoju metu itin išaugęs“, –sakė „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas Vaidotas Rūkas.
 
Pasak V. Rūko, Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje įsteigto finansuojamojo subfondo investicinius sprendimus priims valdymo įmonės „INVL Asset Management“ fondų valdytojų komanda, todėl šio subfondo strategija savo pagrindine kryptimi atitiks dabartinę „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondas“ investavimo strategiją.
 
„INVL Asset Management“, atsižvelgdama į klientų poreikius, taip pat priėmė sprendimą koreguoti subfondo „INVL Rusijos TOP20 subfondas“ investavimo strategiją. „INVL Rusijos TOP20 subfondas“ susiaurina galimų investicijų apimtį, savo investavimo strategijoje atsisakydamas investicijų į valstybės kontroliuojamų įmonių akcijas.
 
Taip bus siekiama investuoti į efektyviau, skaidriau valdomas, todėl ilguoju laikotarpiu patrauklesnes, nevalstybines įmones. Laikantis naujosios strategijos bus didinamos investicijos į naujosios ekonomikos (informacinių ir finansinių technologijų, el. prekybos ir pan.) verslus, kurių svoris ir reikšmė ekonomikoje sparčiai kyla. Valdymo įmonės vertinimu, ilguoju laikotarpiu privačių bendrovių augimo potencialas turėtų būti didesnis, o paties subfondo portfelis  – stabilesnis.
 
Dėl minėtų pokyčių subfondo „INVL Rusijos TOP20 subfondas“ pavadinimas keičiamas į „INVL Rusijos nevalstybinių įmonių subfondas“ (angl. INVL Russia ex-government Equity Subfund).
 
Kartu atliekami ir kiti pakeitimai, apie kuriuos daugiau informacijos rasite https://www.invl.com/. Visi pakeitimai įsigalios nuo š. m. birželio 30 d.  
 
„INVL Asset Management“ šiuo metu valdo keturis suderintuosius investicinius fondus ir subfondus: „INVL Baltijos fondą“, „INVL besivystančios Europos obligacijų subfondą“, „INVL besivystančių pasaulio rinkų obligacijų subfondą“ ir „INVL Rusijos TOP20 subfondą“.
 
Apie „INVL Asset Management“
 
Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 240 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti 1,2 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 30 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Grįžti į naujienų sąrašą