
Vilniaus knygų mugė verčia naują istorijos puslapį. 2026-ųjų vasarį vyksiančio renginio organizatoriai pirmą kartą pristato oficialų mecenatą – turto valdymo grupę „Invalda INVL“ bei kultūrinės programos partnerį, kuriuo tapo didžiausias šalies knygynų tinklas „Pegasas“.
Pirmą kartą turės mecenatą
2000-aisiais užgimusi Vilniaus knygų mugė per ketvirtį amžiaus išaugo į laukiamiausią kultūros renginį Lietuvoje. Siekiant stiprinti mugės tarptautiškumą bei sėkmingą tolesnį augimą, renginys 2026 m. pirmą kartą turės mecenatą.
„Vilniaus knygų mugės ir verslo partnerystės yra didelis postūmis, leidžiantis stiprinti renginio tarptautiškumą, plėtoti literatūrines iniciatyvas, remti kūrėjus ir užtikrinti, kad pasiektume kuo didesnę auditoriją. Knygų mugėje kuriama kultūrinė aplinka itin svarbi visuomenės tapatybės formavimui, kūrybiškumo skatinimui ir įtraukia skirtingas visuomenės grupes į viešąjį gyvenimą, tuo metu privačiam verslui tai puiki galimybė stiprinti reputaciją per socialinę atsakomybę ir aktyvų įsitraukimą į kultūrinę ekosistemą“, – teigia Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Dovilė Zaidė.
Renginio mecenatu tapo įmonių grupė „Invalda INVL“– pirmaujanti Baltijos šalyse turto valdymo grupė, veikianti daugiau nei 30 metų, kuri valdo alternatyvių investicijų fondus, kitas investicijas, teikia šeimos biuro paslaugas.
„Mums garbė tapti Vilniaus knygų mugės partneriais. Šis renginys yra prasmingas, sėkmingas, atviras visiems, vienija ir ugdo visuomenę. Žinios ir gebėjimas jas tinkamai panaudoti realiame gyvenime daro visus mus stipresniais“, – sako „Invalda INVL“ vadovas Darius Šulnis.
Kultūrinę programą sustiprins didžiausias šalies knygynų tinklas
Daugiau nei 300 nemokamų kultūrinių ir edukacinių renginių suaugusiems ir vaikams yra didžiausia Vilniaus knygų mugės vertė. Mugės organizatoriai, siekiantys toliau auginti renginių kokybę ir turėti galimybę siūlyti plačią jų įvairovę, džiaugiasi, kad pagrindiniu kultūrinės programos partneriu tampa didžiausias šalies knygynų tinklas „Pegasas“.
2003 m. įkurtas ir 25 knygynus visoje Lietuvoje vienijantis knygynų tinklas jau daugybę metų aktyviai prisideda prie skaitymo kultūros puoselėjimo, literatūrinių renginių organizavimo ir edukacinių projektų plėtojimo, todėl įmonės sukaupta patirtis leis pritraukti dar reikšmingesnius autorius, diskusijų dalyvius ir kurti dar didesnę vertę.
„Vilniaus knygų mugė yra išskirtinė erdvė, kurioje kasmet susirenka visos įmanomos skaitytojų auditorijos. Čia atsiveria unikali galimybė realiu laiku jas stebėti, su jomis bendrauti ir bandyti nuspėti, kas formuos rytdienos skaitymo kultūrą. Ne vienus metus veikdami šiame kultūriniame lauke matome, kaip sparčiai keičiasi skaitytojų įpročiai ir kaip stiprėja jaunosios kartos vaidmuo formuojantis naujiems literatūros žanrams. Visiems – autoriams, leidėjams, knygynams ir skaitytojams – nepaprastai svarbu rasti bendrą kalbą. Ypač šių dienų geopolitiniame kontekste, tad galimybė tapti mugės kultūrinės programos partneriu ir džiugina, ir kartu įpareigoja“, – sako knygynų tinklo „Pegasas“ vadovė Jurga Sakalauskaitė.
26-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2026 m. vasario 26 – kovo 1 d. Renginį taip pat remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, o mugės organizavimu rūpinasi Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ bei Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.