INVL Logo

Į pasaulinį fondą EQT investuojantis informuotiems investuotojams skirtas INVL subfondas pritraukė 18,45 mln. eurų

Baltijos šalyse pirmaujančios investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės INVL finansuojantysis subfondas „INVL Partner Private Equity Fund I“ iš investuotojų pritraukė 18,45 mln. eurų. INVL fondas lėšas įdarbins į vienos didžiausių pasaulyje privataus kapitalo investicijų bendrovių EQT įsteigtą 20 mlrd. eurų tikslinio dydžio fondą EQT X, daugiausiai investuojantį į Europos ir JAV sveikatos priežiūros, technologijų ir verslo paslaugų sektoriaus įmones.

Šių metų sausį informuotiesiems investuotojams įsteigtam „INVL Partner Private Equity Fund I“ lėšas patikėjo 77 investuotojai.

„Tai – dar viena galimybė investuoti į pasaulinio lygio fondą, į kurį dėl aukštų reikalavimų vietos investuotojams tiesiogiai įdarbinti lėšas būtų sudėtinga. Kapitalo rinkose vyraujant įtampai investuotojai aktyviai dairosi sprendimų, kaip diversifikuoti turimas lėšas ir apsaugoti jas nuo nuvertėjimo“, – sako INVL grupės privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

Lietuvoje „INVL Partner Private Equity Fund I“ investicinius vienetus platina finansų maklerio įmonė „INVL Financial Advisors“. Minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų. Fondo veiklos trukmė – 15 metų.

Pasaulinis EQT fondas koncentruojasi į ilgo laikotarpio augimą (angl. „secular growth“) – investuoja į didelio augimo įmones, siekiant didesnės grąžos, bet išlaikant mažesnę riziką, nei privataus kapitalo vidurkis.

Vienos didžiausių pasaulyje privataus kapitalo investicijų valdymo bendrovės EQT valdomų privataus kapitalo fondų istorinė vidutinė metinė grynoji grąža nuo 1995 metų siekia 22 proc. EQT privataus kapitalo investicijoms rūpinasi 145 investavimo profesionalai.

EQT valdomas turtas 2022 metų rugsėjo pabaigoje sudarė 115 mlrd. eurų. Pernai veiklą pradėjęs ir Liuksemburge registruotas fondas EQT X, į kurį tiesiogiai investuos „INVL Partner Private Equity Fund I“, iš investuotojų 2022-ųjų pabaigoje jau buvo pritraukęs 15 mlrd. eurų ir siekia šią sumą padidinti iki 20 mlrd. eurų.

„INVL Partner Private Equity Fund I“ įsteigė turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti pirmaujančiai Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.

Apie INVL grupę 

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.