INVL Logo

„InMedica“ sėkmingai užbaigė obligacijų platinimą ir pritraukė 8 mln. eurų

Medicinos klinikų tinklas „InMedica“ užbaigė viešą obligacijų platinimą – vos per keletą dienų iš viso pritraukta 8 mln. eurų, obligacijas įsigijo 144 investuotojai.

Iš viso buvo išplatinta 80 tūkst. vienetų bendrovės obligacijų, nominali vienos obligacijos vertė siekia 100 eurų. Nustatyta obligacijų emisijos metinė palūkanų norma – 5%. Šia obligacijų emisija bendrovė refinansuos ankstesnę 5 mln. eurų dydžio emisiją, o likusios lėšos bus skirtos klinikų tinklo plėtrai.

Pasak „InMedica“ generalinio direktoriaus Kęstučio Broniukaičio, emisija sulaukė išties didelio investuotojų susidomėjimo – obligacijas įsigijo 127 fiziniai ir 17 juridinių asmenų.

„Tai jau antroji mūsų klinikų tinklo sėkmingai išplatinta emisija, kuri parodo įgytą investuotojų pasitikėjimą. Tikėjomės, kad didelė dalis ankstesnių investuotojų reinvestuos, keisdami savo turimas obligacijas į naujas, tačiau džiaugiamės sulaukę ir aktyvaus naujų investuotojų dėmesio. Tai rodo, jog investuotojai pozityviai vertina „InMedica“ ateities perspektyvą, tad turime visas galimybes tęsti sėkmingą kelią kapitalo rinkose“, – teigia „InMedica“ generalinis direktorius.

„InMedica“ direktorius akcentuoja, jog didžiausias „InMedica“ dėmesys ir toliau bus skiriamas pacientams teikiamų paslaugų kokybės bei prieinamumo gerinimui – per obligacijų platinimą pritrauktos lėšos bus skirtos naujų klinikų plėtrai, modernios įrangos įsigijimui bei profesionaliausių specialistų pritraukimui.

„Aukščiausias mūsų veiklos prioritetas visuomet yra pacientas, todėl priimdami sprendimus pirmiausia vertiname, kokią didžiausią naudą konkretūs veiksmai sukurs paslaugos gavėjui. Plėsdami medicinos klinikų tinklą visoje Lietuvoje siekiame kokybiškas medicinos paslaugas padaryti prieinamas ne tik didžiųjų šalies miestų, bet ir atokesnių šalies regionų gyventojams. Nuo 2019 metų „InMedica“ jau įsigijo 10 klinikų 8 šalies miestuose“, – sako K. Broniukaitis.

„InMedica“ vadovo teigimu, plečiant pacientams teikiamų paslaugų spektrą ieškoma naujų, inovatyvių sprendimų savo klientams.

„Investuojame į naujo formato klinikas, didinančias medicinos paslaugų prieinamumą pacientams, fokusuojamės į naujas ir itin didelės paklausos sulaukiančias medicinos paslaugų sritis, tokias kaip dermatologija, odontologija, radiologija. Šiuo metu aktyviai plečiame teikiamų grožio medicinos paslaugų spektrą, pacientams galėdami pasiūlyti aukščiausios kokybės plaukų transplantacijos, plastikos chirurgijos ir kitas paslaugas“, – akcentuoja „InMedica“ vadovas.

Bendrovės viešą obligacijų emisiją platino Šiaulių bankas. Obligacijos įtrauktos į „Nasdaq Vilnius“ administruojamą alternatyviąją vertybinių popierių rinką „First North“. Obligacijų sertifikuotas patarėjas – advokatų kontora „Sorainen ir partneriai“.

Apie „InMedica“

Šiuo metu 34 klinikų tinklą įvairiuose šalies miestuose valdanti „InMedica“ yra vienas iš didžiausių privačios medicinos centrų Lietuvoje. „InMedica“ teikia diagnostikos, ambulatorinio gydymo, chirurgijos, odontologijos ir kitas medicinines paslaugas. „InMedica“ grupę sudaro 21 šeimos medicinos centrų, 4 plataus profilio, 3 specializuota kardiologijos klinika , 6 „walk-in“ formato klinikos ir 3 laboratorijos.

„InMedica“ grupėje dirba daugiau kaip 1000 darbuotojų, sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos daugiau nei 100 tūkst. registruotų pacientų, 2020 m. grupė gavo beveik 18 mln. eurų pajamų. Nuo 2019 m. vasario mėn. 70 proc. „InMedica“ tinklo akcijų valdo didžiausias privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ per jam priklausančią bendrovę „BSGF Sanus“.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra vienas didžiausių privataus kapitalo investicinių fondų Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF). EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į keturias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų ir aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) sektoriuose.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 200 tūkst. klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1.5 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 metų veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 30 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Daugiau informacijos:

Kęstutis Broniukaitis
„InMedica“ generalinis direktorius
Tel. +370 618 19174
El. paštas: [email protected]