INVL Logo

„INVL Baltic Real Estate“ pernai uždirbo 0,7 mln. eurų grynojo pelno

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ pernai uždirbo 0,7 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 83 proc. mažiau nei 2022 metais, kai buvo gauta 4,2 mln. eurų grynojo pelno.

Pernai pelną mažino gerokai išaugusios palūkanų sąnaudos (1 mln. eurų 2023 metais, palyginti su 0,4 mln. eurų 2022-aisiais), taip pat nežymus (0,2 mln. eurų) investicinio turto vertės sumažėjimas dėl perkainavimo, kai 2022 metais turto vertės perkainavimo įtaka pelnui buvo teigiama (4,0 mln. eurų).

Bendrovės konsoliduoto nuosavo kapitalo vertė 2023 metų pabaigoje buvo 23,52 mln. eurų. Šis rodiklis akcijai siekė 2,92 euro ir per metus išaugo 3 proc., įvertinus ir pernai išmokėtus dividendus.

„Praėjusiais metais bendrovės valdomi objektai ir toliau išlaikė aukštą patalpų užimtumo lygį bei augino nuomos pajamas. Nors bendrovės grynasis pelnas mažėjo, fondo veiklai reikšmingi veiklos rodikliai, kaip grynosios nuomos pajamos, nuosekliai auga. Įmonės nekilnojamojo turto portfelį pernai vasarą papildė Pramogų banko pastatas Vilniuje“, – sako „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

„INVL Baltic Real Esate“ valdomo nekilnojamojo turto vertė 2023 metų pabaigoje sudarė 42,1 mln. eurų ir buvo 15 proc. didesnė nei prieš metus (36,4 mln. eurų).  Vertės augimą lėmė investicijos į objektą sostinės Vilniaus g. 37.

Bendrovės konsoliduotos pajamos per 2023 metus padidėjo 6 proc. iki 3,6 mln. eurų, iš jų nuomos pajamos iš nuosavų objektų išaugo 16 proc. iki 2,2 mln. eurų. „INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotos grynosios nuomos pajamos (angl. net operating income) iš nuosavų objektų sudarė 2,4 mln. eurų ir buvo 19 proc. didesnės nei 2022 metais.

„Jau ketverius metus iš eilės pavyko išlaikyti maksimalų „Talent Garden Vilnius“ užimtumo lygį ir nuolat gerinti šio objekto finansinius rezultatus. Praėjusieji metai buvo reikšmingi ir vystant sostinės senamiestyje, Vilniaus g. 37, esantį pastatą bei reikšmingai pasistūmėti sostinės Palangos ir Vilniaus gatvių sankirtoje esančių pastatų rekonstrukcijos projektavime. Aktyviai dirbame ir su Pramogų banko pastato pertvarkymo projektavimu“, – teigia V. Bakšinskas.

Didžiausio „INVL Baltic Real Esate“ valdomo objekto – biurų pastato sostinės senamiestyje, Palangos g. 4, kuriame įsikūrusi bendrovės valdoma bendradarbystės erdvė „Talent Garden Vilnius“, grynosios nuomos pajamos 2023 metais, palyginti su 2022-aisiais, padidėjo 19 proc. iki 1,5 mln. eurų.

Pernai balandžio mėnesį buvo pradėti pastato Vilniaus g. 37 tvarkybos ir remonto darbai, kuriuos užbaigus 2024 metų pabaigoje bendrovė rinkai pasiūlys apie 2 200 kv. m nuomojamą plotą aukščiausios klasės biurų pastato antrame ir trečiame aukštuose bei maitinimo paskirties patalpas pirmame aukšte.

Šiuo metu kartu su projektavimo įmone „Viltekta“ baigiamas rengti Palangos ir Vilniaus gatvių sankirtoje esančių pastatų rekonstrukcijos techninis projektas. Planuojama, kad po rekonstrukcijos komplekso antžeminis plotas turėtų padidėti maždaug 3 600 kv. m.

2023 metų liepą „INVL Baltic Real Estate“ už 2,9 mln. eurų įsigijo bendrovę „Pramogų bankas“, valdančią šį  pastatą Vilniuje.

Apie „INVL Baltic Real Estate“

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų pastatus Lietuvos sostinės senamiestyje,  Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje bei Pramogų banką, taip pat 55 ha logistikos ir industrijos parką „Dommo Logistics and Industrial Park“ šalia greitkelio A8 ir Rygos aplinkkelio sankirtos A5. Bendrovės objektų užimtumas 2023 metų pabaigoje siekė nuo 85 iki 100 proc.

„INVL Baltic Real Estate“ valdomo nekilnojamojo turto plotas – 32,1 tūkst. kv. m., turto vertė 2023 metų pabaigoje siekė 42,1 mln. eurų.

Nuo bendrovės, kaip kolektyvinio investavimo subjekto, veiklos pradžios (2016 m. gruodžio 22 d.) „INVL Baltic Real Estate“ yra vienas didžiausią stabilią grąžą uždirbančių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto fondų, prieinamų mažmeniniams investuotojams. Fondas veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB), kurią valdo pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.

Apie „INVL Asset Management“

„INVL Asset Management“ yra pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja Baltijos šalyse. Siekiame geriausio rizikos ir grąžos santykio investuotojams bei daryti teigiamą ekonominį poveikį savo regionui.

Esame „Invalda INVL“ grupės, veikiančios daugiau kaip 30 metų, dalis. Mūsų grupės valdomas daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Mūsų veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje ir Latvijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus. Daugiau informacijos www.invl.com.

Svarbi informacija 

Tai yra informacinio pobūdžio rinkodaros pranešimas, kuris nėra ir negali būti traktuojamas kaip siūlymas (oferta) pirkti kolektyvinio investavimo subjekto akcijas, investavimo rekomendacija ar investicinis tyrimas, nes nėra rengiamas atsižvelgiant į bet kokių konkrečių individualių investuotojų investavimo tikslus, finansinę situaciją ar poreikius.

Investuodami investuotojai prisiima su investavimu susijusią riziką. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Prieš priimdami sprendimą investuoti, potencialūs investuotojai turi patys ar padedami investicijų konsultantų įvertinti investicijų tinkamumą jiems, su investavimu susijusius mokesčius, atkreipti dėmesį į visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti atitinkamo kolektyvinio investavimo subjekto įstatus, prospektą ir kitus dokumentus.