INVL Logo

INVL grupė išpirks likusias privačios skolos fondą valdančios „Mundus“ akcijas

Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL pasirašė susitarimą dėl likusių privačios skolos fondą valdančios turto valdymo bendrovės „Mundus“ akcijų įsigijimo. Akcijos bus išperkamos iš „Mundus“ partnerių Audriaus Mozūro ir Martyno Grikinio. 

„Vertiname „Mundus“ partnerių ir visos komandos įdirbį privačios skolos rinkoje bei pereiname į naują įmonės raidos etapą. Po sandorio privati skola taps viena iš INVL grupės strateginių turto klasių“, – sako INVL grupės Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

„Mundus“ partnerio M. Grikinio teigimu, ši konsolidacija yra organiškas ir lauktas žingsnis, kuris neabejotinai suteiks dar daugiau galimybių kurti vertę esamiems ir būsimiems „Mundus“ valdomo investicinio fondo investuotojams privačios skolos turto klasėje.

Šiuo metu susitarimą dėl likusių akcijų įsigijimo pasirašiusi INVL grupės įmonė „INVL Asset Management” turi 51 proc. „Mundus“, valdančios privačios skolos fondą „Mundus Bridge Finance“, akcijų. A. Mozūrui ir M. Grikiniui priklauso po 24,5 proc. „Mundus“ akcijų.

Sandoris bus užbaigtas gavus atitinkamų institucijų leidimus.

Keičiasi ir „Mundus“ vadovybė. Gavus Lietuvos banko leidimą šios turto valdymo bendrovės vadove taps Viktorija Vaitkevičienė, prieš tai ėjusi rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ direktorės pareigas. Ji pakeis iš įmonės pasitrauksiantį A. Mozūrą. „Mundus Bridge Finance“ fondo valdytojas M. Grikinis toliau tęs aktyvią veiklą šioje bendrovėje.

„Privačios skolos vaidmuo regione nuolat auga, o didėjančios bazinės palūkanos šią turto klasę daro itin patrauklią investuotojams. „Mundus“ sukaupta patirtis ir  INVL grupės lyderystė kuria tvarios plėtros galimybę“, –  sako V. Vaitkevičienė.

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Mundus Bridge Finance“ siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį finansavimą (angl. bridge financing) įvairaus pobūdžio projektams ir investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius. Privačios skolos fondas nuo veiklos pradžios 2015 metais jau atliko 18 sandorių.

2022 metų lapkričio pabaigoje „Mundus Bridge Finance“ valdomas turtas siekė 26,8 mln. eurų.

„INVL Asset Management“ kontrolinį „Mundus“ akcijų paketą valdo nuo 2018 metų vasario.

Apie INVL

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.