INVL Logo

INVL įsteigė fondą, investuosiantį į pasaulinį fondą EQT

Baltijos šalyse pirmaujančios investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė INVL įsteigė naują finansuojantįjį fondą, kuris investuos į vienos didžiausių pasaulyje privataus kapitalo investicijų bendrovių EQT įsteigtą 20 mlrd. eurų tikslinio dydžio fondą EQT X. Šis fondas daugiausia investuos į Europos ir JAV sveikatos priežiūros, technologijų ir verslo paslaugų sektoriaus įmones.

Turto valdymo bendrovės „INVL Asset Management“ uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas sudėtinis investicinis fondas „INVL Partner Private Equity Fund I“ veiklą pradeda Lietuvos bankui pritarus subfondo taisyklėms.

„Suteikiame galimybę vietos investuotojams investuoti į pasaulinio lygio fondus, į kuriuos dėl aukštų reikalavimų tiesiogiai patekti būtų sudėtinga. Tai taip pat galimybė diversifikuoti investicijas“, – sako INVL grupės Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo,  EQT koncentruojasi į ilgo laikotarpio augimą (angl. „secular growth“) – investuoja į didelio augimo įmones, siekiant didesnės grąžos, bet išlaikant mažesnę riziką nei privataus kapitalo vidurkis.

Vienos didžiausių pasaulyje privataus kapitalo investicijų valdymo bendrovės EQT valdomų privataus kapitalo fondų istorinė vidutinė metinė grynoji grąža nuo 1995 metų siekia 22 proc. EQT privataus kapitalo investicijoms rūpinasi 145 investavimo profesionalai.

EQT valdomas turtas 2022 metų rugsėjo pabaigoje sudarė 115 mlrd. eurų. Pernai veiklą pradėjusio ir Liuksemburge registruotas fondas EQT X, į kurį tiesiogiai investuos „INVL Partner Private Equity Fund I“, iš investuotojų 2022-ųjų pabaigoje jau buvo pritraukęs 15 mlrd. eurų ir siekia šią sumą padidinti iki 20 mlrd. eurų.

Su „INVL Partner Private Equity Fund I“ veiklos pradžia prasideda ir jo investicinių vienetų platinimo etapas, kuris truks iki kovo pabaigos. Lietuvoje fondo vienetus platina finansų maklerio įmonė „INVL Financial Advisors“. Minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų. Fondo veiklos trukmė – 15 metų. „INVL Partner Private Equity Fund I“  siekiama vidutinė metinė grynoji grąža yra apie 15 proc.

Apie INVL grupę 

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.