INVL Logo

INVL klientai į pasaulio infrastruktūrą jau investavo 39,39 mln. dolerių

Baltijos šalyse pirmaujančios investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės INVL klientai į pasaulio infrastruktūrą jau investavo 39,39 mln. JAV dolerių.

„Valstybės skiria daug išlaidų infrastruktūrai, nes tai atneša didelę ekonomikos augimo naudą – skatina vidaus vartojimą ir žmonių įdarbinimą. Ekonomikų sulėtėjimo laikotarpiu investicijos į infrastruktūros sektorių yra saugi užuovėja investuotojams, siekiantiems apsaugoti lėšas nuo nuvertėjimo. Infrastruktūros objektai pasižymi stabilumu ir generuoja nuolatinį pinigų srautą“, – sako INVL grupės privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

Į pasaulinio lygio ilgamečio valdytojo infrastruktūros objektų fondą investuoja bendrovės „INVL Asset Management“ valdomas fondas „INVL Partner Global Infrastructure Fund I“. Fondas suteikia galimybę investuoti į toli nuo „namų“ rinkos esantį fondą, kurio didžioji dalis turto yra JAV ir Jungtinėje Karalystėje, kartu nusiperkant ne tik tam tikrą draudimą nuo infliacijos, bet ir investicijų rizikos diversifikavimą.

Nuo šių metų sausio 10 dienos „INVL Partner Global Infrastructure Fund I“ skelbia naują investicinių vienetų platinimą, o investuotojų paraiškų fondo vienetams įsigyti laukiama iki kovo vidurio. Fondo vienetus platina INVL Šeimos biuras.

Minimali investavimo į „INVL Partner Global Infrastructure Fund I“ suma siekia 145 tūkst. JAV dolerių. Bendra fondo veiklos trukmė – 50 metų, tačiau investuotojams numatomos ankstesnio investicijos realizavimo galimybės.

Šiuo metu „INVL Asset Management“ valdomas fondas „INVL Partner Global Infrastructure Fund I“ iš investuotojų yra pritraukęs 40,67 mln. JAV dolerių, iš kurių 39,39 mln. JAV dolerių jau yra investuoti į įvairius pasaulio infrastruktūros objektus. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybėse narėse investuojančiam fondui lėšas iš viso yra patikėję 103 investuotojai.

Investavimo į infrastruktūros objektus strategija paremta labai ilgo laikotarpio investavimu ir aukštos kokybės, esminiais (angl. core) infrastruktūros objektais EBPO valstybėse narėse. Didžiąją dalį fondo portfelio sudaro tokie objektai, kaip mokami keliai, produktotiekiai, oro ir vandens uostai, produktų terminalai, duomenų centrai.

Investicijų į infrastruktūrą patrauklumą didina ir stabili reguliacinė aplinka, investicinis skolinimosi reitingas ir lyderystė tvarumo (ESG) srityje – visa tai leidžia siekti grąžos investuotojams. Nuo 2008 metų valdytojas yra atsakingo investavimo principų narys (angl. Signatory of Principles for Responsible Investment), o iki 2050 metų tikisi pasiekti nulinę anglies dioksido emisiją (angl. Net Zero).

Apie INVL grupę

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.