INVL Logo

Maib vadovas Giorgi Shagidze lieka prie banko vairo

Didžiausias Moldovos komercinis bankas „Moldova-Agroindbank“ (maib), kurio akcininke yra pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“, paskelbė, kad su Giorgi Shagidze susitarta pratęsti jo vadovavimą bankui iki 2025 m. gruodžio 31 d. Sėkmingo banko pirminio viešojo akcijų siūlymo (IPO) atveju įgaliojimai bus pratęsti iki 2026 m. gruodžio 31 dienos. Tikimasi, kad pratęsimo formalizavimas bus baigtas artimiausiu metu, užtikrinant maib vadovavimo ir strateginės krypties tęstinumą.

Per Giorgi vadovavimo laikotarpį nuo 2021 m. vasario maib įgyvendino ambicingą transformacijos programą, dėl kurios išaugo banko užimamos rinkos dalis visuose verslo segmentuose, pagerėjo finansiniai rezultatai ir daugiau nei tris kartus padidėjo maib mobiliosios bankininkystės vartotojų skaičius – taip įtvirtinta lyderio pozicija Moldovos bankų sistemoje.

„Po labai sėkmingo pirmojo transformacijos etapo mes sutelkėme dėmesį į strateginių prioritetų peržiūrą, įskaitant planus įtraukti banką į vertybinių popierių biržą, taip pat nagrinėti papildomus augimo būdus mobiliosios bankininkystės segmente. Džiugu žengti į šį maib vystymosi etapą su Giorgi prie vairo“, – sako maib stebėtojų tarybos pirmininkas, „INVL Asset Management“ privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

„Man garbė tęsti vadovavimą maib šiame transformacijos etape. Moldova šiandien eina istoriniu keliu, prasidėjusiu, kai Europos Taryba gruodžio mėnesį priėmė sprendimą pradėti derybas dėl šalies prisijungimo prie ES. Kaip didžiausias šalies bankas ne tik matome milžiniškas galimybes, bet ir jaučiame atsakomybę, kurią maib neša šioje svarbioje kelionėje. Ypač džiaugiuosi, kad vadovauju išskirtinei profesionalų komandai: kiekvienas jos narys prisideda prie mūsų sėkmės“, – sakė G. Shagidze.

Maib 2021–2023 m.: esminiai pokyčiai:

  • Komanda: sustiprinta pritraukiant naujų lyderių finansų, smulkiojo verslo, žmogiškųjų išteklių, IT ir rinkodaros funkcijoms. Supaprastinta vadovavimo grandinė, sumažinant pavaldumo lygius iki trijų, atnaujinant apie 40 % vidurinio lygio vadovų pozicijų.
  • Rinkos dalis: mažmeninės rinkos dalis padidėjo 5 procentiniais punktais, iki 33,7 proc., smulkiojo ir vidutinio verslo dalis išaugo 15 procentinių punktų, iki 37,0 proc.
  • Finansiniai rezultatai: nepaisant geopolitinės situacijos regione, 2023 m. pelnas yra 70 % didesnis nei 2019 m.
  • Skaitmeninės paslaugos: mobiliųjų klientų skaičius išaugo trigubai, iki 590 000, per mobiliąją programėlę suteikiama daugiau nei 55 % mažmeninių paskolų ir pritraukiama 65 % indėlių.
  • Korporatyvinis valdymas: bankas ištobulino korporatyvinio valdymo praktikas, kurios šiuo metu visiškai atitinka tiek Moldovos, tiek Bukarešto vertybinių popierių biržų valdymo reikalavimus.
  • Agile: bankas virto Agile organizacija su decentralizuotomis komandomis, susitelkusiomis aplink klientus, skatinančiomis vykdymo greitį ir inovacijas.

Apie maib

Maib yra didžiausias Moldovos bankas, kuriam 2023 m. gruodžio 31 d. teko 34 proc. šalies bankų turto ir 37 proc. paskolų. Bankas aptarnauja daugiau nei trečdalį Moldovos gyventojų ir yra vienas didžiausių šalies darbdavių. Bankas pasižymi aukštu kapitalizacijos lygiu – 2023 m. gruodžio 31 d. kapitalo pakankamumo rodiklis buvo 24 proc. Maib yra pripažintas dėl klientų aptarnavimo kokybės ir produktų inovacijų.

Nuo 2018 m. didžiausias maib akcininkas yra investuotojų konsorciumas, kurį sudaro Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“ ir į besivystančią Europą orientuota privataus kapitalo fondų valdytoja „Horizon Capital“.

Apie „Invalda INVL“ grupę

„Invalda INVL“ yra pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse, veikianti daugiau kaip 30 metų. Atvira, auganti ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Mūsų grupės valdomas daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Grupės veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje ir Latvijoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.