INVL Logo

„Moldova-Agroindbank“ pirmojo pusmečio grynasis pelnas didėjo 23 proc. iki 32,9 mln. eurų

Didžiausias Moldovos komercinis bankas „Moldova-Agroindbank“ (maib), kurio akcininke yra pirmaujanti Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė „Invalda INVL“, pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo  657,8 mln. Moldovos lėjų (MDL, arba 32,9 mln. eurų) neaudituoto grynojo pelno – 23 proc. daugiau nei tą patį praėjusiųjų metų laikotarpį.

Banko grynosios palūkanų pajamos sausio-birželio mėn. siekė 1,18 mlrd. MDL (59,2 mln. eurų) ir buvo 27 proc. didesnės nei pirmąjį 2022 metų pusmetį. Grynosios komisinių pajamos lyginamuoju laikotarpiu išaugo 23 proc. iki 220 mln. MDL (11 mln. eurų).

Banko paskolų portfelis 2023 metų birželio pabaigoje sudarė 23,28 mlrd. MDL (1,17 mlrd. eurų) ir buvo 9 proc. didesnis nei prieš metus. Paskolos verslui per metus išaugo 12 proc., paskolų portfelis gyventojams – 5 proc.

Maib klientų indėlių suma šių metų birželio pabaigoje buvo 33,71 mlrd. MDL (1,68 mlrd. eurų) – 21 proc. didesnė nei prieš metus.

„Net ir iššūkių kupinoje aplinkoje maib nemažino apsukų – bankui pavyko išauginti paskolų ir ypač indėlių portfelį. Maib dar labiau sustiprino užimamą lyderio poziciją kaip didžiausias skolintojas šalies bankų sektoriuje.  Maža to, maib ir šiemet buvo pripažintas geriausiu banku Moldovoje“, – sako maib stebėtojų tarybos pirmininkas, INVL grupės privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

Šių metų viduryje tarptautiniai leidiniai „Euromoney“ bei „EMEA Finance“ pripažino maib kaip geriausiu banku Moldovoje. Jų teigimu, nepaisant visų iššūkių regione, kurie turėjo tiesioginės neigiamos įtakos šalies ekonomikai ir finansų sektoriui, maib sugebėjo išlaikyti stiprius pelningumo bei likvidumo rodiklius, sustiprino lyderiaujančio banko pozicijas šalyje.

2023 metų birželio pabaigoje maib turtas buvo 46,17 mlrd. MDL (2,31 mlrd. eurų) – 18 proc. didesnis nei prieš metus. Banko kapitalo pakankamumo rodiklis buvo 23,7 proc., likvidumo rodiklis – 248 proc.

Pernai maib uždirbo 1,13 mlrd. Moldovos lėjų (MDL, arba 56,8 mln. eurų) grynojo pelno – 56,8 proc. daugiau nei 2021 metais. Praėjusių metų pelną didino pirmąjį ketvirtį įvykęs vienkartinis sandoris dėl nurašytos paskolos pardavimo už 11,5 mln. eurų.

Apie maib

Maib yra didžiausias Moldovos bankas, kuriam 2023 m. birželio 30 d. teko 32 proc. šalies bankų turto ir 38 proc. paskolų. Bankas aptarnauja daugiau nei trečdalį Moldovos gyventojų ir yra vienas didžiausių šalies darbdavių. Bankas pasižymi aukštu kapitalizacijos lygiu – 2023 m. birželio 30 d. kapitalo pakankamumo rodiklis buvo 23,7 proc. Maib yra pripažintas dėl klientų aptarnavimo kokybės ir produktų inovacijų. 

Nuo 2018 m. didžiausias maib akcininkas yra investuotojų konsorciumas, kurį sudaro Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė „Invalda INVL“ ir į besivystančią Europą orientuota privataus kapitalo fondų valdytoja „Horizon Capital“. 

Apie INVL 

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.