INVL Logo

„Moldova-Agroindbank“ pradeda vadovo kaitos procesą, kurį planuojama baigti iki 2024-ųjų birželio

Didžiausias Moldovos komercinis bankas „Moldova-Agroindbank“ (maib), kurio akcininke yra pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“, gruodžio 1 dieną pranešė apie vadovo kaitos proceso pradžią. Po ypač sėkmingo vadovavimo Giorgi Shagidze pasitrauks iš banko 2024 metų birželio mėnesį, po beveik trijų su puse metų, ir toliau sieks naujų karjeros iššūkių. Naujojo vadovo kandidatūra bus paskelbta, kai tik bus baigtas atrankos procesas.

G. Shagidze vadovavimo laikotarpiu maib vykdė ambicingą transformaciją, po kurios padidėjo užimama rinkos dalis visuose verslo segmentuose, pagerėjo finansiniai rezultatai ir daugiau nei tris kartus išaugo maib mobiliosios programėlės vartotojų skaičius, o bankas tapo neabejotinu lyderiu Moldovos bankininkystės sektoriuje.

„Giorgi vadovavo išties neįprastai dideliam maib transformacijos procesui ir esu labai dėkingas už viską, ką jis ir komanda pasiekė. Tikiu, kad jo sukurtas stiprus pamatas tarnaus mums daugelį metų, o jo įpėdinis tęs veiklą turėdamas stiprų pagrindą po kojomis”, – teigė maib Stebėtojų tarybos pirmininkas, „INVL Asset Management“ privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

„Maib visada išlaikė stiprią rinkos poziciją. Mes dirbome kartu, siekdami aukščiausių tikslų visose srityse, tuo pat metu vykdydami esminę transformaciją tapti banku, orientuotu į ateitį.  Esu be galo dėkingas mūsų išskirtinei vadovų komandai ir visiems maib darbuotojams už ypatingą atsidavimą siekiant mūsų bendrų ambicingų tikslų. Nuoširdžiai dėkoju mūsų klientams už partnerystę ir akcininkams už jų pasitikėjimą. Maib yra labai gerai pasirengęs toliau stiprinti užimamos rinkos pozicijas ir siekti gerų finansinių rezultatų. Man didelė garbė dalyvauti šioje nuostabioje kelionėje ir aš džiaugsiuosi tolesne šios neįtikėtinos komandos sėkme”, – komentavo G.  Shagidze.

„Mes, kaip Stebėtojų taryba, užtikrinsime, kad naujas vadovas atitiktų itin aukštą Giorgi nustatytą kokybės kartelę. Jau turime  keletą stiprių kandidatų ir užtikrinsime, kad naujas vadovas turėtų pakankamai laiko dirbti kartu su Giorgi, kad būtų  užtikrintas visapusiškas perėmimo procesas“, – pridūrė maib Nominacijų ir atlyginimo komiteto pirmininkas Vasile Tofan.

Šių metų spalio gale tarptautinis leidinys „Euromoney“ pripažino maib kaip geriausiu banku smulkiam ir vidutiniam verslui, bankui teko 47 proc. tokių paskolų 2023 metais šalyje. Tuo tarpu „Global Finance“ pripažino maib kaip geriausiu banku Moldovoje, pabrėždamas aktyvų banko skolinimą šiemet.

Maib per šių metų devynis mėnesius uždirbo 958 mln. Moldovos lėjų (MDL, arba 50 mln. eurų) neaudituoto grynojo pelno –14,3 proc. daugiau nei tą patį praėjusiųjų metų laikotarpį. Pernai maib uždirbo 1,13 mlrd. Moldovos lėjų (MDL, arba 56,8 mln. eurų) grynojo pelno – 56,8 proc. daugiau nei 2021 metais. Praėjusių metų pelną didino pirmąjį ketvirtį įvykęs vienkartinis sandoris dėl nurašytos paskolos pardavimo už 11,5 mln. eurų.

Apie maib

Maib yra didžiausias Moldovos bankas, kuriam 2023 m. rugsėjo 30 d. teko 34 proc. šalies bankų turto ir 38   proc. paskolų. Bankas aptarnauja daugiau nei trečdalį Moldovos gyventojų ir yra vienas didžiausių šalies darbdavių. Bankas pasižymi aukštu kapitalizacijos lygiu – 2023 m. rugsėjo 30 d. kapitalo pakankamumo rodiklis buvo 23 proc. Maib yra pripažintas dėl klientų aptarnavimo kokybės ir produktų inovacijų.

Nuo 2018 m. didžiausias maib akcininkas yra investuotojų konsorciumas, kurį sudaro Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“ ir į besivystančią Europą orientuota privataus kapitalo fondų valdytoja „Horizon Capital“. 

Apie „Invalda INVL“ 

„Invalda INVL“ yra pirmaujanti turto valdymo grupė Baltijos šalyse, veikianti daugiau kaip 30 metų. Atvira, auganti ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Mūsų grupės valdomas daugiau kaip 1 mlrd. eurų vertės turtas apima investicijas į privatų kapitalą, miškų ir žemės ūkio paskirties žemę, atsinaujinančią energetiką, nekilnojamąjį turtą bei privačią skolą. Grupės veikla taip pat apima šeimos biuro paslaugas Lietuvoje, pensijų fondų Latvijoje valdymą ir investicijas į pasaulinius trečiųjų šalių fondus.