INVL Logo

„Mundus Bridge Finance“ investuoja 10 mln. eurų į žaliąją energetiką

Privačios skolos fondas „Mundus Bridge Finance“ pasirašė sutartį dėl 10 mln. eurų dydžio obligacijų programos su „E energija“ grupe. Tai ne tik žaliosios obligacijos (angl. green-bond), bet ir didžiausia fondo investicija šiemet. Iš fondo pritrauktomis lėšomis bus finansuojamos vėjo jėgainių parko skirto nutolusiems gaminantiems vartotojams statybos bei kiti grupės vystomi atsinaujinančių išteklių energetikos projektai Lietuvoje ir Lenkijoje.

„Per 27 veiklos metus „E energija“ grupė yra sukaupusi didelę patirtį dirbant su pasaulinėmis atsinaujinančių energijos išteklių sektoriaus lyderėmis. Tai yra patikimas partneris, su kuriuo atliekame jau trečią finansavimo sandorį per pastaruosius ketverius metus“, – sako Martynas Grikinis, „Mundus“ partneris.

„E energija“ grupė inicijuoja, rengia, finansuoja ir stato atsinaujinančių energijos išteklių projektus Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje. Šiuo metu kartu su stambiu strateginiu investuotoju „General Electric“ yra baigiamas įgyvendinti 70 MW vėjo jėgainių parkas bei pradedamas statyti 9 MW vėjo parkas skirtas nutolusiems gaminantiems vartotojams. Šis parkas komercinę veiklą pradės 2023 metais, o artimiausioje ateityje „E energija“ grupė turi dar ambicingesnių planų vystant ir statant stambius atsinaujinančios energijos objektus regione.

„Mundus Bridge Finance“ pasižymi lankstumu, profesionalumu ir suteikia galimybę rasti mums tinkamus finansavimo sprendimus trumpuoju laikotarpiu (angl. „bridge“). Toks partneris padeda operatyviai išplėsti mūsų veiklą ir paspartinti atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą regione“, – sako Gediminas Uloza, „E energija“ grupės generalinis direktorius.

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtą investicinį fondą „Mundus Bridge Finance“, kuris siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį „bridge“ finansavimą įvairaus pobūdžio projektams bei investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius, valdo „Mundus“, turto valdymo bendrovė. Fondas nuo veiklos pradžios 2015 m. atliko 14 sandorių. 2021 m. lapkričio pabaigos duomenimis, fondo valdomas turtas viršijo 26 mln. eurų.

Nuo 2018 m. vasario kontrolinį „Mundus“, turto valdymo bendrovės akcijų paketą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“.