INVL Logo

Nustatyta naujos „Sanito“ emisijos akcijų platinimo kaina- 50.5Lt

Didžiausia Lietuvos farmacijos bendrovė „Sanitas“ nustatė naujos emisijos akcijų platinimo kainą – 50,5 litų. 408 941 akcijos emisija sudaro 18,6 proc. padidinto „Sanito“ įstatinio kapitalo.

Tai padaryta remiantis viešą „Sanito“ akcijų emisijos platinimą organizuojančios finansų maklerio įmonės „Finasta“ rinkos tyrimo duomenimis. Tyrimas parodė, kad norinčiųjų įsigyti naujosios „Sanito“ emisijos akcijų yra 1,5 karto daugiau nei bus siūloma.

“Finastos” direktorius Dalius Kaziūnas sakė, kad “Sanito” akcijomis potencialūs investuotojai aktyviai domisi ir jas laiko perspektyviomis. „Susidomėjimą didžiausios šalyje farmacijos bendrovės akcijomis rodo ir investiciniai fondai, ir privatūs asmenys”, – sakė D. Kaziūnas.

Išplatinęs naują akcijų emisiją, “Sanitas” pritrauks daugiau nei 20 mln. litų investicijoms. “Naujai pritrauktos lėšos, kaip ir buvo skelbta, bus skirtos finansuoti Slovakijos farmacijos gamyklos “Hoechst-Biotika” įsigijimą. Tai bendrovės verslo plėtros žingsnis, leisiantis įsitvirtinti Vidurio Europos farmacijos rinkose”, – sakė „Sanito“ generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas.

„Sanito“ akcijos kotiruojamos Vilniaus vertybinių popierių biržos Einamajame prekybos sąraše. „Sanito“ akcijų biržoje kaina ketvirtadienį, birželio 30 dieną, buvo 58 litai, šia kaina visos bendrovės vertė siekia 104 mln. litų (be naujos emisijos akcijų). “Sanitas” yra pateikęs dokumentus ir laukia Vilniaus vertybinių popierių biržos sprendimo dėl bendrovės įtraukimo į Oficialųjį prekybos sąrašą.

„Sanitas“ per pirmuosius penkis šių metų mėnesius uždirbo 1,9 mln. litų pelno. Bendrovės pardavimai šių metų sausį-gegužę sudarė 13,005 mln. litų.

Šiemet „Sanitas“ planuoja pasiekti 38 mln. litų pardavimus ir uždirbti apie 6 mln. litų grynojo pelno. Kartu su “Hoechst-Biotika” ir antrine įmone „Altisana“ šiemet tikimasi pasiekti 49 mln. litų pardavimus ir 7,2 mln. litų grynąjį pelną. 2006 metais „Sanito“ įmonių grupė konsoliduotus pardavimus planuoja padidinti iki 80 mln. litų.

Didžiausias „Sanito“ akcininkas yra investicijų bendrovė „Invalda“.