INVL Logo

Privačios skolos fondą valdančiai „Mundus“ vadovaus V. Vaitkevičienė

Privačios skolos fondą valdančiai bendrovei „Mundus“, priklausančiai Baltijos šalyse pirmaujančiai investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL, nuo sausio 24 dienos pradeda vadovauti daugiau nei 15 metų patirtį finansų sektoriuje turinti Viktorija Vaitkevičienė.

V. Vaitkevičienė turto valdymo bendrovės „Mundus“ vadovės ir valdybos narės pareigas pradeda eiti gavus Lietuvos banko leidimą. Ji pakeis anksčiau įmonei vadovavusį valdybos narį Audrių Mozūrą.

„Privati skola yra viena iš INVL grupės plėtojamų turto klasių, kuriai skirsime dar daugiau dėmesio. Neabejojame, kad Viktorijos sukaupta patirtis finansų sektoriuje sėkmingai prisidės prie privačios skolos kategorijos“, – sako INVL grupės Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

Pastaruosius ketverius metus V. Vaitkevičienė buvo rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ direktorė ir verslo angelų tinklo LitBAN, vienijančio daugiau nei 300  investuotojų, valdybos narė. Nuo 2009 metų iki 2018 -ųjų ji dirbo nacionalinėje plėtros bendrovėje „Investicijų ir verslo garantijos“, kurioje buvo atsakinga už privataus ir rizikos kapitalo priemonių įgyvendinimą bei fondų valdytojų atranką. 2019-2021 metais V. Vaitkevičienė pirmininkavo Europos rizikos kapitalo fondų investuotojų tinklo, vienijančio 17 šalių investuotojus, veiklai. Naujoji „Mundus“ vadovė yra įgijusi ekonomikos magistro laipsnį Vilniaus universitete.

„Prisijungti prie INVL grupės komandos paskatino jos patirtis ir akcininkų planai privačios skolos srityje. Alternatyvių verslo finansuotojų vaidmuo rinkoje auga, nes jie gali būti lankstesni ir greičiau bei labiau prisitaikyti prie kintančių verslo poreikių. Tikiuosi, kad mūsų privačios skolos produktai bus patrauklūs tiek verslui, tiek fiksuotos grąžos ieškantiems investuotojams“, – sako V. Vaitkevičienė.

INVL grupės įmonė „INVL Asset Management” turi 51 proc. „Mundus“, valdančios privačios skolos fondą „Mundus Bridge Finance“, akcijų ir yra pasirašiusi susitarimą dėl likusių akcijų išpirkimo iš A. Mozūro ir „Mundus Bridge Finance” fondo valdytojo Martyno Grikinio, kuris toliau tęs aktyvią veiklą šioje bendrovėje.

Atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Mundus Bridge Finance“ siekia ilgalaikės stabilios grąžos teikdamas laikinąjį finansavimą (angl. bridge financing) įvairaus pobūdžio projektams ir investuodamas į sparčiai augančio alternatyvaus finansavimo sektoriaus įmonių neviešai platinamus skolos vertybinius popierius. Privačios skolos fondas nuo veiklos pradžios 2015 metais jau atliko 18 sandorių.

2022 metų gruodžio  pabaigoje „Mundus Bridge Finance“ valdomas turtas siekė 26,4 mln. eurų.

Apie INVL

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.