INVL Logo

„Sanitas“ per gegužę uždirbo 0,80 mln. litų pelno

Didžiausia Lietuvos farmacijos bendrovė „Sanitas“ šių metų gegužę uždirbo 0,805 mln. litų pelno – tai net 47 kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (17 tūkst. litų). „Sanito“ apyvarta gegužę siekė 3,6 mln. litų ir buvo 20,4 proc. didesnė nei 2004-ųjų gegužę (2,989 mln. litų).

„Praėjusiųjų metų rezultatai buvo nelabai įprasti bendrovės istorijoje. Dėl stojimo į Europos Sąjungą buvo juntama išaugusi paklausa pirmuosius keturis praėjusių metų mėnesius, o gegužę užfiksuotas nežymus pardavimų kritimas. Šiais metais dėka aktyvios pardavimų ir rinkodaros politikos „Sanito“ pardavimai auga nuosekliai“, – teigė „Sanito“ generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas.

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius “Sanitas” uždirbo 1,9 mln. litų pelno. Pernai tuo pačiu laikotarpiu jo buvo gauta 1,984 mln. litų.

„Rezultatas yra geresnis nei tikėtasi – uždirbome daugiau, nei buvo planuota. Pastarąjį mėnesį vos spėjame tenkinti išaugusią paklausą“ – sakė S. Jurgelėnas.

Bendrovės pardavimai šių metų sausį-gegužę sudarė 13,005 mln. litų.

„Sanito“ valdomi „Endokrininiai preparatai“ per gegužę uždirbo 52,79 tūkst. litų pelno, pernai atitinkamu laikotarpiu – 228 tūkst. litų. Per penkis pirmuosius šių metų mėnesius „Endokrininių preparatų“ pelnas pasiekė 1,457 mln. litų – tai 40 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (1,039 mln. litų).

Šiemet „Sanitas“ kartu su “Hoechst-Biotika” planuoja pasiekti 49 mln. litų konsoliduotus pardavimus ir uždirbti 7,2 mln. litų grynojo pelno. 2004 metais įmonės pardavimai siekė 43 mln. litų, grynasis pelnas- 4,65 mln. litų.

Anot S. Jurgelėno, 2006 metų pardavimai, planuojama, sieks beveik 82 mln. litų.

“Sanitas” yra pateikęs dokumentus ir laukia Vilniaus vertybinių popierių biržos sprendimo dėl bendrovės įtraukimo į Oficialųjį prekybos sąrašą.

Didžiausias „Sanito“ akcininkas yra investicijų bendrovė „Invalda“.