INVL Logo

„Sanitas“ pretenduoja įsigyti Lenkijos farmacijos gamyklos akcijų

Didžiausia Lietuvos farmacijos bendrovė „Sanitas“ veda derybas su Lenkijos farmacijos gamykla „Jelfa“ dėl pastarosios 47 proc. akcijų įsigijimo.

„Sanito“ generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas sakė, kad bendrovė nuolat domisi plėtros galimybėmis naujose rinkose. „Rytų ir Vidurio Europos šalių farmacijos rinkos turi didelį potencialą augti, todėl svarstome investavimo jose variantus“, – sakė S. Jurgelėnas.

„Jelfa“ yra viena didžiausių farmacijos gamyklų Lenkijoje. Įstatinis jos kapitalas siekia 27,2 mln. Lenkijos zlotų. Varšuvos vertybinių popierių biržoje viena „Jelfa“ akcija kainuoja 60 Lenkijos zlotų.

Tarptautinė farmacijos rinkų tyrimo agentūra IMS prognozuoja, jog pasaulinė generinių vaistų rinka augs vidutiniškai 20 proc. per metus.

„Sanitas“ per pirmuosius penkis šių metų mėnesius uždirbo 1,9 mln. litų pelno. Bendrovės pardavimai šių metų sausį-gegužę sudarė 13,005 mln. litų.

Praėjusio mėnesio pabaigoje „Sanitas“ pasirašė sutartį dėl Slovakijos farmacijos gamyklos “Hoechst-Biotika” įsigijimo iš kompanijos “Aventis“.

Per šiuos metus „Sanitas“ kartu su “Hoechst-Biotika” planuoja uždirbti apie 7 mln. litų grynojo pelno ir pasiekti 49 mln. litų konsoliduotus pardavimus.

“Sanitas” yra pateikęs dokumentus ir laukia Vilniaus vertybinių popierių biržos sprendimo dėl bendrovės įtraukimo į Oficialųjį prekybos sąrašą.

Didžiausias „Sanito“ akcininkas yra investicijų bendrovė „Invalda“.