INVL Logo

Į EQT investuojantis informuotiesiems investuotojams skirtas INVL subfondas pritraukė 12,175 mln. eurų

Baltijos šalyse pirmaujančios investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės INVL finansuojantysis subfondas „INVL Partner Private Equity Fund I“  iš investuotojų pritraukė dar 12,175 mln. eurų, o fondui lėšas patikėjo 29 investuotojai.

„INVL fondas iš vietos investuotojų pritrauktas lėšas patiki vienai didžiausių pasaulyje privataus kapitalo investicijų bendrovių EQT. Investicijas į šį fondą renkasi vis daugiau profesionalių investuotojų ir dėl galimybės geografiškai diversifikuoti turimą portfelį“, – sako „INVL Asset Management“ Turto valdymo veiklos vadovas Paulius Žurauskas.

Šiuo metu informuotiesiems investuotojams skirtas INVL subfondas iš investuotojų iš viso yra pritraukęs 30,5 mln. eurų. Fondo vienetus Lietuvoje platino finansų maklerio įmonė „INVL Financial Advisors“. Minimali investavimo suma į INVL fondą siekia 125 tūkst. eurų.

Pernai veiklą pradėjęs ir Liuksemburge registruotas fondas EQT X, į kurį investuoja „INVL Partner Private Equity Fund I“, iš investuotojų 2023–ųjų liepos viduryje jau buvo pritraukęs daugiau kaip 18 mlrd. eurų ir siekia šią sumą padidinti iki 20 mlrd. eurų. EQT X daugiausiai investuoja į Europos ir JAV sveikatos priežiūros, technologijų ir verslo paslaugų sektoriaus įmones. Pasaulinis fondas koncentruojasi į ilgo laikotarpio augimą (angl. „secular growth“) – investuoja į didelio augimo įmones, siekiant didesnės grąžos, bet išlaikant mažesnę riziką, nei privataus kapitalo vidurkis.

EQT valdomas turtas 2023 metų birželio pabaigoje siekė 126 mlrd. eurų.

„INVL Partner Private Equity Fund I“ šių metų sausį įsteigė turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“, priklausanti pirmaujančiai Baltijos šalyse investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupei INVL.

Apie INVL grupę

 INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 2 mlrd. eurų vertės turtą. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

Svarbi informacija: 

Tai yra rinkodaros pranešimas. Investuodamas investuotojas prisiima su investavimu susijusią riziką. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi, investuotojas gali atgauti mažiau nei investavo. Investicijų praeities rezultatai negarantuoja tokių pačių rezultatų ir pelningumo ateityje. Praėjusio laikotarpio rezultatai nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis. Prieš priimdamas sprendimą investuoti, potencialus investuotojas turi pats ar padedamas investicijų konsultantų įvertinti investicijų tinkamumą jam, su investavimu susijusius mokesčius, atkreipti dėmesį į visas su investavimu susijusias rizikas bei atidžiai perskaityti investicinio fondo steigimo ir platinimo dokumentus (taisykles, kolektyvinio investavimo subjekto prospektą ir kt.).