INVL Logo

„Invaldos INVL“ dukterinė bendrovė „INVL Asset Management“ įsteigė jau antrąjį alternatyviųjų investicijų fondą neprofesionaliems investuotojams

INVL Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės bendrovė „INVL Asset Management“ įsteigė jau antrą neprofesionaliems investuotojams skirtą alternatyviųjų investicijų fondą, į kurį galima investuoti nuo 5 000 eurų.

„INVL Alternatyvių investicijų fondas II“ suteikia galimybę paprastiems investuotojams pasiekti privačias alternatyviąsias turto klases – investuoti į privačias įmones, įmonių privačios skolos instrumentus bei tikrąjį turtą, tokį kaip žemė, miškai, infrastruktūra.  Fondas sieks bent 8 proc. vidutinės metinės grąžos.

„INVL Alternatyvių investicijų fondo“, kurį platinome pernai, sėkmė atskleidė, kad tokių fondų, kuriuose savo turtą gausinti galėtų ir neinformuotieji investuotojai, paklausa Lietuvoje yra nemaža. Pernai toks fondas pritraukė daugiau nei 560 investuotojų ir virš 5 mln. eurų.

Alternatyviosios investicijos atliekamos ne viešose, o privačiose rinkose ir šios priemonės yra sudėtingesnės bei mažiau reguliuojamos. Jos pasižymi gana aukšta rizika, bet gali suteikti stabilumą viešosioms rinkoms svyruojant. Pavyzdžiui, viena iš alternatyviojo turto klasių – tikrasis turtas – turi savybę išlaikyti vertę infliacijos laikotarpiu. Investicijas į alternatyvųjį turtą tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje renkasi vis daugiau profesionalių investuotojų dėl galimybės diversifikuoti savo portfelį.

Vis dėlto iki šiol dauguma fondų, investuojančių į alternatyvųjį turtą, dažniausiai prieinami tik stambiems instituciniams investuotojams, ar informuotiesiems investuotojams, kurie gali tam skirti nuo 125 tūkst. eurų. „INVL Alternatyvių investicijų fondas II“ vėl atveria šią galimybę visiems“, – sako Vaidotas Rūkas, INVL Investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupės Investicijų valdymo padalinio vadovas.

Kad investicinius fondus atranda vis daugiau gyventojų, rodo ir visuomenės nuomonės apklausos. Pernai balandį INVL užsakymu bendrovės „Spinter“ atlikto Gyventojų investavimo, taupymo ir kaupimo pensijai įpročių tyrimo duomenimis, kad investuoja, teigė kas ketvirtas (25 proc.) gyventojas. Iš jų investicinius fondus renkasi 17 proc. ir tokių respondentų yra daugiau negu investicija laikančių nekilnojamąjį turtą ar būstą nuomai. Be to, investuojančiųjų skaičius kasmet nuosekliai auga.

Siekia pritraukti 5 mln. eurų

„INVL Alternatyvių investicijų fondas II“ pradedamas platinti gegužės 2 dieną. Numatoma pritraukti nuo 5 mln. iki 8 mln. eurų investicijų. Fondo vienetus planuojama išplatinti per 7 mėnesius – iki lapkričio 30-osios, tačiau fondo vienetų platinimas bus stabdomas, jeigu 8 mln. eurų pavyks pritraukti anksčiau. Taip pat fondas vėliau gali surengti antrą platinimo etapą, tačiau bet kuriuo atveju pritrauktų lėšų vertė negalės viršyti 8 mln. eurų.

„Renkame investicijas į tokį alternatyvųjį turtą, kuris, mūsų nuomone, turi vertės augimo potencialą ir fondo gyvavimo laikotarpiu generuos stabilią grąžą. Taip pat siekiame rizikos ir grąžos balanso – investuojame į turtą, kurio vertės svyravimai įprastai būna mažesni.

Trečdalį lėšų numatome paskirti privačiam kapitalui per kolektyvinio investavimo subjektus investuodami į Baltijos šalių ir pasaulio įmones. Kitą trečdalį – privačiai skolai tiek regione, tiek pasaulyje. Likusias lėšas ketiname nukreipti į tikrąjį turtą – miškus, žemės ūkio paskirties žemę bei infrastruktūrą, tokią kaip atsinaujinančios energijos – saulės, vėjo – parkus ir kita. Siūlome gana unikalią galimybę rinkoje į šių turto klasių portfelį investuoti kiekvienam“, – sako V. Rūkas.

Fondas veiks 10 metų su galimybe pratęsti dar dvejiems metams. Fondo dalyvių galimybė pasitraukti ši fondo anksčiau laiko bus ribota. Be to, investuotojai, norintys įsigyti „INVL Alternatyvių investicijų fondo II“ vienetų, negali būti įgiję tiek žemės, kad bendras jų įgytos žemės ūkio paskirties žemės plotas būtų didesnis kaip 50 ha ir miško paskirties žemės plotas būtų didesnis kaip 150 ha.

Fondo platinimo mokestis sieks iki 2 proc. – kuo anksčiau investuojama ir kuo didesnė suma, tuo mokestis – mažesnis. Bus siekiama 8 proc. vidutinės metinės grąžos, tačiau faktiniai investicinės veiklos rezultatai gali būti ir kitokie, o valdymo įmonė negarantuoja nei investicijų pelningumo, nei to, kad fondo veiklos tikslai bus pasiekti. Šio fondo veiklai pritarė Lietuvos bankas ir jį platins pati INVL grupė.

Pirmasis alternatyviųjų investicijų fondas baigiamas formuoti

2022 sausį startavusio „INVL Alternatyvių investicijų fondo I“ investicijos jau yra baigiamos formuoti. Kaip ir planuota, po ketvirtadalį fondo turto nukreipta į miškus ir žemę investuojantį „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ bei energetikos projektus vystantį „INVL Renewable Energy Fund I“. 20 proc. nukreipta į pasaulinį nekilnojamojo turto valdytojo „Brookfield“ fondą „Brookfield Strategic Real Estate Fund IV“. Likęs trečdalis formuojamas iš trijų privataus kapitalo investicijų:  pasaulinio privataus kapitalo valdytojo „General Atlantic“, pietryčių Europos regione investuojančio „Blackpeak“ bei paskutinės planuojamos investicijos EQT – globalaus privataus kapitalo valdytojo.

Net ir per investavimo laikotarpį fondas jau neša grąžą – nuo investavimo pradžios fondo grąža siekia 4,3 proc. Prie teigiamo rezultato daugiausiai prisidėjo investicijos į „INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“, kurio vertės prieaugis siekė 10,9%, bei laikinai įdarbintos lėšos į GTC obligacijas (vertės prieaugis siekė 4,2%) bei obligacijų fondą „INVL Emerging Europe Bond Fund“ (+3,9%).

Apie INVL grupę

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,9 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.

 

Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
Vaidotas Rūkas
„INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas
El. paštas [email protected]