INVL Logo

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ fondas įsigijo veterinarijos klinikų tinklą „MiniVet“

Pirmaujantis privataus kapitalo investicinis fondas Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ toliau augina investicijų portfelį ir įsigijo Vilniuje veikiantį veterinarijos klinikų tinklą „MiniVet“.

„MiniVet” priklauso dvi sostinės Lazdynėlių ir Pilaitės rajonuose veikiančios veterinarijos klinikos. Tinklą valdžiusios bendrovės akcijas fondui pardavė jos įkūrėjų Valdo ir Linos Gaižučių šeima.

„Investuojame į patrauklų veterinarijos sektorių, kuris dėl besikeičiančio visuomenės gyvenimo būdo turi itin palankias augimo perspektyvas. Vis daugiau gyventojų yra linkę turėti augintinius, kuriems skiriamas dėmesys didėja. Tačiau gyvūnų augintinių priežiūros versle Lietuvoje vis dar vyrauja mažos veterinarijos klinikos, dažniausiai negalinčios patenkinti augančių augintinių poreikių. Todėl siekiame sukurti platų, daugiau klientų pasiekiantį veterinarijos klinikų tinklą, kuriame taip pat būtų ir specializuotos klinikos, teikiančios sudėtingas aukščiausio lygio veterinarines paslaugas.

Tikime, kad toks Vakarų Europoje jau sėkmingai veikiantis veterinarijos klinikų tinklo modelis taps patraukliu tiek augintiniams ir jų šeimininkams, tiek ir mažų veterinarijos klinikų savininkams, kurie, prisijungę prie mūsų tinklo, galėtų sutaupyti daug įmonės valdymui skiriamo laiko ir panaudoti jį gyvūnų priežiūrai ar kitiems savo poreikiams“, – sako „INVL Baltic Sea Growth Fund“ partneris Vidas Venckus.

„Kūrėme šį verslą nuo pat pradžių ir nuosekliai jį auginome. Perleidę akcijų valdymą investuotojams liekame toliau kartu dirbti ir plėtoti verslą. Tikimės, kad savo patirtimi ir rinkos išmanymu kartu su stipriais finansiniais partneriais svariai prisidėsime įgyvendinant ambicingus tikslus“, – teigia viena iš „MiniVet“ įkūrėjų, patyrusi veterinarijos gydytoja L. Gaižutienė.

„INVL Baltic Sea Growth Fund“ vykdomoji partnerė Deimantė Korsakaitė sakė: „Vienas iš fondo investavimo taikinių yra ir smulkusis verslas, siekiant skatinti verslumą ir mažų ir vidutinių įmonių augimą. „MiniVet“ įsigijimas – ne pirma investicija, kai lėšas nukreipiame į naują, fondo mastu nedidelę investiciją, bet didelį augimo ir plėtros potencialią turintį sektorių, kuris istoriškai yra pakankamai atsparus ekonominiams svyravimams. Planuojame iš fondo skirti kapitalą augimui ir neabejojame, kad plataus, daugiau klientų pasiekiančio tinklo sukūrimas sukurs vertę ne tik augintiniams, jų šeimininkams, mažųjų verslų savininkams, bet ir mūsų fondo investuotojams.“

2016 metais įkurta „MiniVet” teikia platų veterinarinės priežiūros paslaugų spektrą, įskaitant kasdieninę gyvūno profilaktinę ir prevencinę apžiūrą, vaizdinę ir laboratorinę diagnostiką, chirurginę intervenciją, anesteziologiją-reanimaciją ir intensyvią terapiją. Tinklas taip pat siūlo platų veterinarinės vaistinės ir gyvūnų maisto prekių asortimentą bei turi savo elektroninę parduotuvę.

Apie „INVL Baltic Sea Growth Fund“

165 mln. eurų dydžio fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ yra vienas iš didžiausių privataus kapitalo investicinių fondų Baltijos šalyse, kurio pagrindinis investuotojas yra Europos investicijų fondas (EIF).

EIF, kuris yra Europos investicijų banko dalis, įsipareigojo investuoti 30 mln. eurų, o šias investicijas remia Europos strateginių investicijų fondas, kuris yra Investicijų plano Europai arba Junkerio plano pagrindinė dalis. EIF taip pat įsipareigojo skirti išteklių iš Baltijos inovacijų fondo, „fondų fondo“ iniciatyvos, sukurtos bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybėmis. Iniciatyva siekiama padidinti kapitalo investicijas į Baltijos šalių mažas ir vidutines įmones, turinčias didelį augimo potencialą.

Fondas siekia suformuoti diversifikuotą portfelį, orientuodamasis į daugumos arba reikšmingos mažumos paketus ir investuodamas 10-30 mln. eurų į bendroves, turinčias didelį augimo potencialą bei gebančias veikti augančios pasaulinės konkurencijos sąlygomis.

Fondas orientuojasi į investicijas Baltijos šalyse ir tokiuose kaimyniniuose regionuose kaip Lenkija, Skandinavija ir Vidurio Europa. Fondas jau yra investavęs į penkias bendroves, veikiančias sveikatos priežiūros, inžinerinių paslaugų, aplinkos tvarkymo (plastiko perdirbimo ir atliekų surinkimo) bei kosmetikos ir higienos priemonių gamybos srityse.

Fondą valdo viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“, kuri priklauso „Invaldos INVL“ grupei. Šios grupės įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Grupės bendrovėms daugiau kaip 260 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti 1,6 mlrd. eurų vertės turto. Nuo 1991 m. veikianti „Invalda INVL“ sukaupė 30 metų svarią patirtį valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.