INVL Logo

„Moldova-Agroindbank“ akcininkai pritarė akcijų kotiravimui Bukarešto biržoje

Didžiausias Moldovos komercinis bankas „Moldova-Agroindbank“ (maib), kurio akcininke yra pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė Baltijos šalyse „Invalda INVL“, rengsis pirminiam viešam siūlymui (angl. Initial Public Offering, IPO) ir banko akcijų įtraukimui į Bukarešto vertybinių popierių biržos prekybos sąrašą. Toks sprendimas buvo priimtas trečiadienį vykusiame neeiliniame visuotiniame maib akcininkų susirinkime.

„Maib IPO ir banko akcijų paleidimas užsienio biržoje yra vienas iš esamų pagrindinių banko akcininkų strategijos elementų ir kryptingai judame link šio tikslo. Sėkmingas maib akcijų kotiravimas tarptautinėje vertybinių popierių biržoje būtų svarbus pasiekimas ne tik bankui, bet ir visai šaliai, nes Moldova atsidurtų investuotojų akiratyje ir pritrauktų į šalį kapitalo“, – teigia maib stebėtojų tarybos pirmininkas, INVL grupės privataus kapitalo vadovas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, maib siekis yra turėti ilgalaikę 20 proc. kapitalo grąžą, todėl tikimės, kad spartus augimas Moldovos bankų rinkoje kartu su 35-50 proc. grynojo pelno dividendams mokėjimu pritrauktų investuotojus į neabejotiną Moldovos bankų rinkos lyderį.

2022 metų rugsėjo pabaigoje maib užėmė 36,3 proc. Moldovos paskolų rinkos, kai artimiausiam konkurentui priklausė 20,3 proc. rinkos.

Šiuo metu maib akcijos yra Moldovos biržos prekybos sąraše, tačiau šios biržos likvidumas yra itin mažas.

Pernai didžiausias Moldovos komercinis bankas uždirbo 721 mln. Moldovos lėjų (MDL, 35,9 mln. eurų) audituoto grynojo pelno. Vien per devynis 2022 metų mėnesius maib gavo 836,7 mln. MDL, arba 44,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – 66 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Maib kapitalo pakankamumo rodiklis 2022 metų rugsėjo pabaigoje siekė 22 proc., likvidumo rodiklis – 117 proc.

Nuo 2018 metų didžiausias maib akcininkas yra investuotojų konsorciumas „HEIM Partners“, kurį sudaro Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė „Invalda INVL“ ir į besivystančią Europą orientuota privataus kapitalo fondų valdytoja „Horizon Capital“. Konsorciumui priklauso 41,09 proc. maib akcijų. „Invalda INVL“ į banką investavo per bendrovę „MD Partners“, kurioje kontroliuoja 51,37 proc. akcijų, o likusi dalis yra  privatūs investuotojai, investavę per „INVL Asset Management“ valdomą fondą „INVL Special Opportunities Fund“.

Apie maib

Maib yra didžiausias Moldovos bankas, kuriam 2022 m. rugsėjo 30 d. teko 32,5 proc. šalies bankų turto ir 36,3 proc. paskolų. Bankas aptarnauja daugiau nei trečdalį Moldovos gyventojų ir yra vienas didžiausių šalies darbdavių. Bankas pasižymi aukštu kapitalizacijos lygiu – 2022 m. rugsėjo 30 d. kapitalo pakankamumo rodiklis buvo 22 proc. Maib yra pripažintas dėl klientų aptarnavimo kokybės ir produktų inovacijų. 

Apie INVL 

INVL – tai Baltijos šalyse pirmaujanti investicijų valdymo ir gyvybės draudimo grupė, kurios įmonės valdo pensijų, investicinius fondus ir gyvybės draudimo kryptis, individualius portfelius, privataus kapitalo ir kitas alternatyvias investicijas. Grupės bendrovėms daugiau kaip 300 tūkst. klientų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo valdyti daugiau kaip 1,75 mlrd. eurų vertės turto. Jau daugiau kaip 30 metų veikianti grupė sukaupė svarią patirtį, valdydama privataus kapitalo turtą ir kurdama savo sričių pirmaujančius rinkos žaidėjus Baltijos šalyse ir Vidurio bei Rytų Europos regione.