INVL Logo

„Invalda INVL“, „Tesonet“ ir „ME Investicija“ iš ERPB įsigys 18% Šiaulių banko akcijų

Turto valdymo grupė „Invalda INVL“ (IVL1L), „Tesonet“ grupė ir logistikos įmonių grupės „Girteka Logistics“ valdytoja „ME Investicija“ pasirašė nepriklausomas sutartis su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB) dėl reikšmingos Šiaulių banko (SAB1L) akcijų dalies įsigijimo.

Sutartys numato, kad nuo 2021 m. pabaigos iki 2024 m. vidurio ERPB trims perkančioms šalims atskirais etapais, daliai kurių gali būti reikalingi reguliacinių institucijų leidimai, parduos 18,02 proc. savo turimų Šiaulių banko akcijų (atitinkamai 5,87 proc. įsigys „Invalda INVL“, 5,87 proc. – „Tesonet” grupė (sandorį sudaranti šalis – „Nord Security”, UAB – artimiausiu metu bus pervadinta į „Tesonet global” UAB) ir 6,29 proc. – „ME Investicija“). Pirkėjai veikia atskirai kaip nepriklausomos sandorio šalys.

ERPB Šiaulių banko akcininku tapo 2005 m., įgydamas 16 proc. banko akcijų, ir per daugiau nei dešimtmetį reikšmingai palaikė banko vystymasį. ERPB tikėjimą banko sėkme ir tęstinę paramą demonstravo akcijų paketo padidinimas iki 26,02 proc. 2018 m.. „Mūsų ilgalaikė investicija prisidėjo prie Šiaulių banko vystymosi ir pelningumo. Kaip mažumos akcininkas ERPB išliks įsitraukęs į banko valdymą. Mes džiaugiamės susidomėjimu ir pasitikėjimu, kurį rodo trys investuotojai. Toliau dirbsime su banko stebėtojų taryba, vadovybe bei esamais ir naujaisiais akcininkais siekiant užtikrinti banko tvarų augimą iššūkių pilnoje bankininkystės industrijos aplinkoje“, – teigia ERPB ES bankų ir struktūrinių finansų komandos direktorė Melis Ekmen Tabojer.

„Invalda INVL“ vadovas Darius Šulnis sako: „Mes labai vertiname banko įkūrėjų, ERPB ir visos Šiaulių banko komandos indėlį į reikšmingą banko augimą ir pasiekimus. Kaip akcininkai, remiame tolimesnius žingsnius siekiant išlaikyti ir sustiprinti banko komandą bei rinkos poziciją teikiant modernias, į klientą orientuotas paslaugas.“

Pasak „Tesonet“ bendraįkūrėjo Tomo Okmano, šią investiciją lėmė tolesnio banko augimo ir modernizavimo vizija: „Būdami pasauline technologijų kompanija, dirbame su bankininkystės lyderiais visame pasaulyje. Matome potencialą, kurį bankai galėtų išnaudoti gilindami žinias apie greitai augančių verslų specifiką. Tradiciniai bankai turi stiprius prekės ženklus ir vartotojų pasitikėjimą, kurį papildžius fintech inovacijomis galime sukurti ženklų konkurencinį pranašumą. Tikime, kad mūsų patirtis kuriant saugius ir vartotojams patogius skaitmeninius sprendimus prisidės kuriant pridėtinę vertę banko klientams ir akcininkams.“

Investicine veikla užsiimanti bendrovė „ME Investicija“, tarp kurios valdomų investicijų yra didžiausią nuosavą vilkikų parką Europoje valdanti „Girteka Logistics“, Šiaulių banko akcininku buvo nuo 2017 m. Pasak „ME Investicija“ investicijų valdymo direktoriaus Tomo Krakausko, šis akcijų dalies didinimas rodo, kad „ME investicija“ pasitiki Šiaulių banko verslo modeliu bei gebėjimu ir toliau kurti pridėtinę vertę klientams ir akcininkams: „Tikime, kad mūsų patirtis investuojant į finansų institucijas visame pasaulyje prisidės prie ateities banko kūrimo ir, kaip akcininkas, tikimės aktyviai dalyvauti kuriant vertę Šiaulių bankui.“

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, Šiaulių bankas yra ketvirtas pagal dydį bankas Lietuvoje. 2021 m. rugsėjo duomenimis, jo bendras turtas siekia 3,7 mlrd. Eur, paskolų portfelis – 2 mlrd. Eur (8,5 proc. Lietuvos rinkos), o akcininkų nuosavybė – 396 mln. Eur. Banko grynasis pelnas už pirmuosius tris 2021 m. ketvirčius siekė 44 mln. Eur. Istoriškai Šiaulių bankas orientuotas į privačius klientus ir smulkųjį – vidutinio dydžio verslą. Banko smulkių ir vidutinių įmonių portfelis sudaro 58 proc. jo paskolų. Šiaulių banko akcijos listinguojamos „Nasdaq Baltic” biržoje, „Moody‘s“ jam yra suteikusi Baa2 reitingą su pozityvia prognoze. Nuo 2020 m. Šiaulių bankas tiesiogiai prižiūrimas Europos Centrinio banko ir Lietuvos banko. „Global Finance Magazine“ reguliariai įvertina Šiaulių banką kaip geriausią banką Lietuvoje. Įskaitant ir 2021 m., kai tokio vertinimo bankas sulaukė tiek iš „Global Finance Magazine“, tiek iš „Financial Times“ leidžiamo specializuoto žurnalo „The Banker“.

Apie „Invalda INVL“
(https://www.invaldainvl.com)
„Invalda INVL“ yra turto valdymo grupė, atvira, auganti bei investuojanti, ir savo veikla kurianti gerovę žmonėms. Grupės įmonės, veikiančios Lietuvoje ir Latvijoje, dirba su daugiau nei 250 tūkst. individualių ir institucinių klientų regione ir už jo ribų. Šie klientai patikėjo 1,5 mlrd. Eur vertės turto, įskaitant pensijų fondus, individualius portfelius, privatų kapitalą ir kitas turto rūšis, „Invalda INVL“ grupės įmonių valdymui. „Invalda INVL“ akcijomis nuo 1995 m. prekiaujama Nasdaq Vilnius akcijų biržoje.

Apie „Tesonet“
(https://tesonet.com/)
2008 m. dviejų technologijų entuziastų sukurta „Tesonet“, šiandien vienija dešimtis visame pasaulyje sėkmingų technologinių produktų, daugiau nei 2000 profesionalų ir pilnai išvystytą infrastruktūrą technologijų verslo kūrimui, vystymui, finansavimui bei augimui. „Tesonet“ sukūrė vieną iš pasaulyje lyderiaujančių kibernetinio saugumo paslaugų tiekėjų „Nord Security“, įkūrė klientų aptarnavimo kompaniją „Cyber Care“ ir daugybę kitų. Nuo 2018 m. „Tesonet“ taip pat aktyviai investuoja į augančias kompanijas, tokias kaip „Hostinger“, „CAST AI“, „Turing College“, „Eneba“, „Yours App“ ir kt.

Apie „ME investicija“
(https://www.girteka.eu/)
„ME Investicija“ –  investicine veikla užsiimanti įmonė, kurios didžiausios valdomos įmonės yra „Girteka Logistics”, viena didžiausių iš pirmaujančių transporto ir logistikos kompanijų Europoje ir „SIRIN Development”, komercinio nekilnojamo turto vystytoja, bei kiti verslai.